2
Academica Clinceni
Nsiah 90' Sut 29'

Asa am trait Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Am transmis live text in aceasta pagina de la 18:00 meciul dintre Universitatea Craiova si Academica Clinceni, din prima etapa de Liga 1.

19:55

Fluier final.

90'

Gol Constantin!

Final nebun de partida. Craiova revine la conducere prin golul lui Constantin, jucator care a trimis la vinclu din marginea careului.

90'

Gol Nsiah!

Clinceniul egaleaza prin Nsiah din centrarea lui Dobrescu si spectatorii ii cer demisia lui Papura!

90'

A doua bara a ilfovenilor in acest final de meci. Nsiah aproape de gol dupa un corner.

87'

Ocazie mare pentru Clinceni la sutul lui Paturca. Mingea a lovit violent bara.

80'

Ivanov a incercat din nou sutul la poarta, de aceasta data din afara careului. Mingea iese putin afara.

80'

Ivanov ajunge in pozitie de finalizare si trimite cu stangul pe langa poarta.

77'

Papura il trimite in teren pe Fortes, un puternic atacant de careu.

70'

Baiaram aproape de primul sau gol in Liga 1. Calancea se opune sutului trimis la coltul scurt.

59'

Roman trimite in plasa laterala dupa o actiune in viteza.

50'

Rauta deviaza in corner un sut al lui Qaka.

46'

18:48

Pauza la Craiova.

42'

Gol Martic!

Craiova revine la conducere dupa o eroare a portarului Calancea. Acesta a scapat mingea din maini dupa o centrare a lui Bancu si, pe faza, Martic a impins mingea in poarta pentru 2-1.

40'

Buziuc intercepteaza un balon in jumatatea gazdelor, dar se grabeste si trimite mult pe langa poarta.

37'

Faza fixa importanta pentru oaspeti. Barbu arunca mingea spre careu, dar balonul ajunge la portarul Pigliacelli.

29'

Gol Sut!

Academica Clinceni inscrie primul gol din istorie in Liga 1 prin Adrian Sut. Reluare din cadere in sase metri la o centrare din corner.

13'

Gol Rauta (ag)!

Bancu centreaza din stanga si Rauta pune piciorul nefericit pentru primul autogol al sezonului. Universitatea Craiova deschide asadar scorul.

10'

Calancea retine sutul lui Bancu din actiune.

7'

Bairam paseaza pe jos in careu pentru Roman. Acesta nu gaseste poarta, dar mingea ramane la gazde si Ivanov suteaza peste.

1'

A inceput meciul din Banie. Putina lume in tribunele arenei Ion Oblemenco.

17:56

Universitatea Craiova: Pigliacelli - Martic, Kelic, Acka, Bancu - Şerban, Qaka, Ivanov - Baiaram, Roman, Bărbuţ.

Academica Clinceni: Calancea - Achim, Răuţă, Patriche, Dobrescu - Şut, Barbu - Ilie, Olaru, Buziuc - Nsiah.