45'
FCSB
Cordea 86'

Asa am trait U Cluj - FCSB

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Universitatea Cluj - FCSB (21:00) in epilogul etapei a 16-a.

22:51

90'

Gafa monumentala in apararea FCSB-ului si Fulop il ia la tinta pe Tarnovanu.

90'

In urma unui corner acelasi Tavi Popescu suteaza peste poarta.

88'

Gorcea scoate cu o mana sutul lui Tavi Popescu. Mare ocazie pentru FCSB.

86'

Gol Cordea!

FCSB reduce din diferenta prin Cordea. Jucator aflat la a patra reusita in acest sezon.

86'

Fulop scapa singur cu Tarnovanu si trage in plasa laterala.

77'

Ocazie pentru FCSB la sutul lui Miculescu. Portarul Gorcea intervine din nou decisiv.

75'

Octavian Popescu suteaza din afara careului. Mingea e deviata de Edjouma.

71'

Gorcea se opune golului la reluarea lui Miculescu. A existat acolo si o cadere a lui Compagno in suprafata de pedeapsa.

71'

U Cluj rateaza pe contraatac prin Thiam si Bic. Ultimul a sutat pe langa poarta din actiune.

67'

Edjouma suteaza departe de poarta Sepcilor Rosii.

61'

Compagno reia pe poarta din sase metri. Minge respinsa in extremis de Gorcea. Este cea mai mare ocazie pentru FCSB.

59'

Olaru trage de la distanta. Mingea e deviata in corner.

57'

Cartonas rosu !

Pires vede rosu direct pentru o intrare dura asupra lui Compagno. Lovitura cu piciorul la nivelul capului.

47'

Thiam paseaza cu calcaiul pentru Chipciu si sutul acestuia e blocat de Tarnovanu.

46'

Start de repriza secunda.

45'

Thiam suteaza in transversala!

41'

Gol Filip!

Edjouma respinge pana in picioarele lui Filip si acesta inscrie din apropiere pentru 2-0.

33'

Gol Thiam!

Bic recupereaza in jumatatea adversa, faza continua cu Thiam si senegalezul il invinge pe Tarnovanu cu un sut spectaculos la coltul lung.

29'

Chipciu patrunde in dreapta si obtine cornerul in duel cu Coman. O faza care se incheie cu capul lui Ispas peste poarta.

27'

Tamm respinge din fata lui Briceag. Un meci in continuare lipsit de ocazii.

19'

Pires vede primul galben al meciului si va fi suspendat etapa urmatoare.

18'

FCSB revine in ofensiva prin Edjouma. Acesta centreaza direct in bratele lui Gorcea.

16'

Sansa pentru U Cluj la patrunderea lui Chipciu. O faza finalizata de Thiam cu sut pe langa poarta. Mingea a fost deviata intr-un corner care ramane fara rezultat pe tabela.

11'

Cordea aproape de gol. S-a trezit cu mingea la picior din respingerea gresita a lui Pires. Prima ocazie a meciului apartine celor de la FCSB.

10'

Actiune cursiva a ros-albastrilor. Pantea paseaza in sase metri de unde Bic respinge in corner.

9'

Inceput echilibrat fara nicio ocazie pana acum.

7'

Briceag este iertat pentru un fault in jumatatea adversa.

1'

Start de partida pe Cluj Arena.

20:33

U Cluj: Gorcea - Vlădoiu, Pițian, Ispas, Briceag - Bic, R. Pires, Filip - Chipciu, Thiam, L. Fulop.

FCSB: Târnovanu - rețu, Dawa, Tamm, Pantea - Edjouma, Șut, Olaru - Cordea, Compagno, Coman