1
0
Chindia Targoviste

FC Voluntari invinge Chindia Targoviste in prima mansa a barajului pentru Liga 1

Echipa FC Voluntari s-a impus, cu 1-0 (0-0), in mansa tur a barajului de mentinere/promovare in Liga 1 Betano disputat pe teren propriu contra celor de la Chindia Targoviste. Returul are loc miercuri, 13 iunie.

20:54

79'

Gol Balaur!

Voluntariul deschide scorul prin fundasul Balaur. Reluare a acestuia aproape de vinclu.

74'

Rauta il intinde pe Aioanei cu un sut in forta din marginea careului. Cea mai mare ocazie a meciului pentru gazde.

70'

Cherchez suteaza pe centrul portii din afara careului.

60'

Balan reia din marginea careului. Mingea e deviata in corner.

54'

Minca retine sutul lui Stoica pe poarta. O parte secunda mai atractiva decat prima.

51'

Avertisment pentru Daniel Benzar.

48'

Cherchez solicita penalty la o minge blocata de Leasa.

46'

Start de repriza secunda.

19:49

Radu Petrescu pune punct reprizei.

37'

Fanion ridicat de la margine la lovitura de cap a lui Balan. Mingea trecuse oricum peste poarta.

29'

Minge in careu pentru Balan, insa acesta este blocat in momentul sutului. Corner ramas fara rezultat pentru gazde.

20'

Chindia domina jocul si oaspetii obtin un corner la centrarea lui Martac deviata in afara terenului de Leasa.

18'

Un galben spre portocaliu incasat de Horj pentru o intrare cu talpa inainte la centrul terenului.

17'

Faza promitatoare a oaspetilor pe dreapta cu minge intoarsa in careu. Horj prin acolo pe picior gresit.