1
Concordia Chiajna
Batin 18'

Asa am trait Botosani - Concordia in playout

Etapa a 10-a din playout a continuat, miercuri, cu meciul dintre FC Botosani si Concordia Chiajna. Apasati aici pentru live video

20:23

Se termina meciul de la Botosani, unul chinuitor pentru spectatorul neutru de fotbal romanesc.

77'

Chitosca intra in locul lui Rodriguez.

69'

Rodriguez avertizat pentru un fault in propria jumatate asupra lui Nivaldo.

65'

Axente intra in locul lui Oaida la Botosani.

63'

Musat centreaza periculos in fata portii. Nimeni acolo care sa reia decisiv.

58'

Sut slab trimis de Morutan de la peste 30 de metri. Spectatorii isi pierd rabdarea si se aud primele fluieraturi la adresa gazdelor care, sa nu uitam, evolueaza in superioritate numerica de minute bune.

52'

Batin, autorul unicului gol de pana acum, ii lasa locul in teren lui Nivaldo.

46'

S-a reluat meciul de la Botosani.

19:18

Kovacs flueira finalul primei reprize.

45'

Gradinaru este avertizat pentru o simulare in careul gazdelor.

40'

Musat trimite pe langa poarta. Gazdele incearca deseori sutul de la distanta.

37'

Golofca suteaza in forta din marginea careului. Mingea e deviata in corner.

33'

Morutan centreaza in careu si Golubovic nu reuseste sa reia spre poarta. Botosaniul ramane in posesie si Caparco retine o minge deviata de Barboianu. Gazdele solicita un hent acolo.

29'

Plamada suteaza din afara careului cu pamanatul. Retine Caparco.

18'

Gol Batin!

Concordia deschide scorul in zece oameni prin Batin. Acesta refuza sa se bucure, tinand cont de trecutul sau la Botosani. O faza care i-a apartinut lui Marc, acesta depasindu-l cu un dribling de finete pe Roman inainte de a pasa decisiv la bara a doua.

16'

Cartonas rosu !

Bawab vede cartonasul rosu direct pentru un fault asupra lui Burca. Iordanianul il implora cu cerul si pamantul pe Istvan Kovacs sa nu-l elimine, insa arbitrul ramane impasibil.

18:43

FC Botoşani: 1.Alberto Cobrea - 5.Florin Plămadă, 3.Andrei Burcă - 30.Nicolae Muşat, 24.Mihai Roman, 11.Vlad Achim, 10.Olimpiu Moruţan - 7.Cătătlin Golofca, 83.Bojan Golubovic, 28.Rodriguez

Concordia Chiajna: 16.Alessandro Caparco - 20.Ştefan Bărbăioanu, 3.Cristi Albu, 73.Ovidiu Marc, 14.Nicuşor Fota - 5.Mihai Bucşă, 6.Andrei Prepeliţă - 11.Thaer Bawab, 18.Marian Cristescu, 8.Răzvan Grădinaru, 29. Paul Batin;

12:05

FC Botoşani vs Concordia: 15 jocuri în Liga 1 - 4 victorii FC Botoşani - 7 remize - 4 victorii Concordia.
Palmares cu FC Botoşani gazdă: 7 jocuri - 3 victorii FC Botoşani - două remize - două victorii Concordia.

12:05

Concordia a castigat precedenta deplasare, scor 2-0 la Sf.Gheorghe cu Sepsi, punand capat unei serii de sase meciuri fara victorie pe teren strain.

12:04

Botosaniul are o singura infrangere in ultimele sase meciuri disputate pe teren propriu (0-1 cu Dinamo in 3 aprilie).