2
0
Juventus

Asa am trait ACS Poli Timisoara - Juventus. Cu retrogradarea pe masa

Derby-ul suferintei in playout s-a jucat, vineri, la Timisoara intre ACS Poli si Juventus Bucuresti, ultimele doua clasate in primul esalon.

18:53

90'

Meciul este prelungit cu trei minute.

85'

Contraatac al oaspetilor finaliza cu sut pe poarta trimis de Petre din actiune. O minge totusi pe centrul portii, fara emotii pentru Straton.

83'

Ciucur intra in locul lui Munteanu la Timisoara.

78'

Rat suteaza mult peste poarta. O executie dezamagitoare din partea fostului international.

78'

Draghici faultat de Wallace in marginea careului oaspetilor. Lovitura libera care se anunta periculoasa pentru poarta lui Juventus.

74'

Juventus pare o echipa resemnata la acest scor si in situatia aproape imposibila din clasament.

50'

Gol Vasvari!

Vasvari transforma de la punctul cu var si dubleaza avantajul Timisoarei.

49'

Penalty pentru Timisoara la faultul comis de Gavrilas asupra lui Draghici.

46'

A inceput repriza a doua.

17:49

Pauza in meciul de la Timisoara.

24'

Ciobanu reia din dreptul punctului de la 11 metri cu capul si mingea se duce pe langa poarta. Straton era tintuit pe linia portii.

23'

Rat se opune unui sut din apropiere. Corner pentru Juventus ramas fara rezultat.

6'

Gol Wallace (ag)!

Timisoara deschide scorul prin autogolului lui Wallace in urma unei lovituri de la colt.

1'

A inceput meciul.

17:04

ACS Poli Timisoara: Straton - Străuţ, Cînu, Raţ - Munteanu, Artean, Vaşvari, Ţigănaşu - M. Roman, Drăghici, Bîrnoi

Juventus Bucureşti: Gavrilaş - Dima, Walace da Silva, Leca, Popescu - Balgiu - Drăghici, Acolatse, Băjenaru, Nicoară - Ciobanu

11:20

In acest sezon cele doua echipe si-au impartit victoriile, iar un meci s-a incheiat la egalitate.

4 august 2017: ACS Poli Timisoara - Juventus 2-1
6 noiembrie 2017: Juventus - ACS Poli Timisoara 1-1
16 martie 2018: Juventus - ACS Poli Timisoara 1-0

11:19

Juventus are o singura infrangere in ultimele sase meciuri, in rest obtinand doua victorii si trei egaluri.

11:16

Timisoara este a saptea in clasament, cu 19 puncte, in timp ce Juventus ocupa ultimul loc, cu 16 puncte.

11:15

Adrian Neaga: "Nu este un meci decisiv. Mai sunt puncte puse in joc, dar e unul dintre cele mai importante meciuri. Daca vom castiga, vom avea o sansa. Juventus cred ca va fi prima echipa retrogradata, daca va pierde".