3
Univ. Craiova
Mitriță 90' 89' Mitriță 77'

Așa am trăit Farul - Universitatea Craiova

Ultimul meci al etapei a 9-a din playoff le-a adus față în față pe Farul și Universitatea Craiova, luni, de la ora 20:30.

Cele două echipe s-au mai întâlnit în principala competiţie internă de 31 de ori, fiecare grupare şi-a trecut în cont câte 12 victorii, iar alte şapte partide s-au terminat la egalitate.

Cea mai recentă dispută directă din campionatul României: 12 aprilie 2024, Universitatea Craiova - Farul 1-2, marcatori Ştefan Baiaram, respectiv Ionuţ Cojocaru - dublă.

22:32

Final de partidă.

90'

Gol Mitriță!

Craiova reușește egalarea prin același Mitriță. Un nou gol marcat din penalty.

90'

Mitriță cade secerat în careul gazdelor și într-o primă fază se acordă penalty pentru Universitatea Craiova.

90'

Meciul e prelungit cu 7 minute.

89'

Eroare masivă în apărarea Farului de care profită Mitriță și Universitatea Craiova se apropie la un gol.

82'

Rivaldinho reia cu capul pe lângă poartă.

77'

Gol Mitriță !

Craiova reduce din diferență prin Mitriță din 11 metri.

75'

Penalty obținut de Ivan la intervenția lui Grameni.

55'

Gol Queiros!

Farul înscrie rapid și golul trei. Queiros a marcat cu un șut din interiorul careului.