Mitriță show contra Farului. Revenire spectaculoasă de la 0-3 pentru Universitatea Craiova

Etapa a 9-a din playoff s-a încheiat, luni seara, cu un egal spectaculos între Farul Constanța și Universitatea Craiova, scor 3-3, după ce echipa dobrogeană avea 3-0 avantaj pe tabelă în minutul 76.

Așa am trăit Farul - Universitatea Craiova

Farul a deschis scorul prin Louis Munteanu în minutul 36 dintr-o lovitură de la 11 metri.

Același Munteanu a făcut 2-0 la opt minute după pauză cu latul din șase metri la o centrare din stânga.

Queiros majora la 3-0 avantajul pentru Farul în minutul 55 cu o reluare din interiorul careului.

Universitatea Craiova a redus din diferență dintr-un penalty obținut de Ivan în duelul cu Grameni și transformat de Mitriță, în minutul 77.

Mitriță a profitat apoi de o eroare uriașă în apărarea gazdelor și a marcat golul doi în minutul 89.

Oltenii au luat cu asalat careul Farului și Mitriță obținea în minutele suplimentare lovitura de la 11 metri pe care tot el o transforma în golul de 3-3.

Cu punctul obținut la Ovidiu cei de la Universitatea Craiova sunt siguri de locul trei în clasament la finalul sezonului.

Caseta tehnică

Farul: Buzbuchi – Sîrbu (Dănuleasa - 58), M.Popescu, Marins, Ganea (Nedelcu -77) – Vînă, Queiros, Grameni – Grigoryan (Dussaut - 76), Munteanu (Rivaldinho - 76), Andronache (N. Popescu - 83). Antrenor: Gheorghe Hagi.

Universitatea Craiova: Popescu – Vlădoiu (Soiri - 85), Zajkov, Silva, Bancu – Creţu (Koljic - 90+1), Anzor – Danciu (Bana - 62), Mitriţă, Houri (Markovic -62) – Ivan. Antrenor: Constantin Gâlcă.

Arbitru la centru: Andrei Chivulete.