2
FC Voluntari
Cernat 82' Ivanovici 3'

Asa am trait Steaua - Voluntari

Steaua si FC Voluntari s-au duelat, duminica seara de la 20:30, pe Arena Nationala, intr-o partida din etapa a 23-a a Ligii 1. Meciul a fost live text in aceasta pagina.

22:22

Chivulete fluiera finalul meciului. Reghecampf e un car de nervi pe margine la adresa arbitrilor.

90'

BARA Steaua la centrarea lui Jakolis deviata in transversala. Cu spatele la poarta Gnohere a incercat o reluare disperata cu calcaiul.

90'

Interventie de zile mari din partea lui Nita la sutul din actiune trimis de Marinescu. O minge extrem de grea.

89'

Lovitura libera obtinuta de Momcilovic in jumatatea adversa. Boldrin inalta zmeul si ilfovenii resping in margine.

88'

Jakolis trimite mingea in poarta, dar se fluierase un fault in atac la Gnohere.

87'

Gol Gnohere!

Gnohere restabileste egalitatea din 11 metri. Prima sa reusita la Steaua.

85'

Penalty pentru Steaua la un hent comis de Maftei la sutul lui Tanase.

82'

Gol Cernat!

Cernat transforma lovitura de la 11 metri.

79'

Incredibila faza! Penalty pentru Voluntari dupa o mana in gat pe care Nita i-o pune lui Novac in incercarea de a degaja cat mai repede balonul. Jucatorul de la Voluntari exagereaza si Chivulete arata punctul cu var de la 11 metri.

79'

Cernat ii ia fata lui Balasa in careul stelist, insa aparatorul gazdelor revine si trimite in corner.

77'

In cele din urma suteaza Tanase, jucator abia intrat in locul lui Muniru. Mingea trimisa pe jos se duce alaturi, desi gazdele au solicitat un corner.

76'

Lovitura libera pentru Steaua chiar din marginea careului advers. Boldrin confisca balonul.

72'

Tamas centreaza inalt in careu si Gnohere reia cu capul pe langa poarta.

70'

Mare ocazie ratata de Gnohere in sase metri la pasa lui Popescu. Se ridicase oricum fanionul de la margine pentru offside.

67'

Nita iese peste zece metri din propriul careu si respinge cu piciorul o minge pe care o urmarea Popadiuc. Totul a pornit de la o pasa gresit a lui Balasa.

65'

Cernat il incearca pe Nita cu un sut de la distanta. Stelistii aduc mingea in cealalta jumatate de teren, unde Gnohere il doboara prin fault pe Cazan.

63'

Faza cursiva a Stelei cu mingea lui Popescu pe culoar pentru urcarea lui Jakolis. Se acorda repunere din 6 metri in loc de corner. Decizie corecta.

53'

Jocul este reluat cu o lovitura libera pentru Steaua. Tamas incearca poarta de la mare distanta.

52'

Ciocnire dura intre Muniru si Curelea la un duel aerian. Ambii jucatori raman intinsi pe gazon.

51'

Noul intrat Balasa este avertizat.

46'

Se reia jocul. In stilul deja obisnuit din prima parte a sezonului, Reghecampf opereaza doua modificari inca de la pauza: Achim in locul lui Moke si Balasa in locul lui Pintilii.

21:18

Pauza pe Arena Nationala. Nicio secunda de prelungire, fapt pentru care Laurentiu Reghecampf protesteaza la adresa arbitrului de rezerva.

36'

De Amorim iroseste o sansa buna de gol. Minge reluata in plasa laterala din coltul careului de 6 metri.

32'

Curelea ia galbenul pentru o intrare intarziata asupra lui Momcilovic.

31'

Gol Boldrin!

Steaua egaleaza prin Boldrin din pasa lui Jakolis la capatul unei actiuni in mare viteza.

27'

Interventie fabuloasa a lui Cazan asupra lui Jakolis scapat singur in pozitie iminenta de gol.

25'

Ivanovici produce din nou panica in careul stelist. Steaua iese pe contraatac si Gnohere trage primul sut pe spatiul portii. O minge pe jos din 16 metri dupa un efort solitar de aplaudat.

25'

Gnohere castiga prim planul in duel cu Balaur si paseaza la intalnire in fata portii. Nimeni acolo la reluare.

24'

De Amorim ia o faza pe cont propriu, patrunde in careu si incearca pasa pentru Gnohere. Respinge Cazan.

22'

Inca o faza fixa la poarta Voluntariului. De aceasta data Boldrin arunca mingea in careu, Gnohere recupereaza si suteaza in mana lui Coman. Centralul Chivulete lasa jocul liber.

19'

Moke reia cu capul peste poarta dintr-un pachet de jucatori. Prima ocazie a Stelei.

18'

Lovitura libera pentru Steaua din marginea careului advers.

13'

Minge in careu pentru urcarea lui Popescu, insa acesta il faulteaza pe Lazar.

9'

Voluntariul iese din nou amenintator pe contraatac si doar interventia lui Pintilii limiteaza pierderile pentru Steaua.

8'

Faza ramane fara rezultat, dar Steaua ramane in presiune si obtine al doilea corner.