1
Viitorul
Tucudean 73'

Asa am trait Steaua - Viitorul 1-1

Am transmis in aceasta pagina meciul Steaua - Viitorul din etapa a 7-a a playout-ului.

22:23

Final de meci. Campionatul ramane deschis si diferenta de trei puncte se pastreaza intre Steaua si Viitorul.

90'

Ratare incredibiila a lui Balasa din 7-8 metri la ultima faza a meciului. Un sut care se duce peste poarta.

87'

Gnohere rateaza singur cu portarul din 6 metri la o pasa ideala oferita de Tanase.

86'

Casap suteaza mult peste poarta dintr-o lovitura libera de la 33 metri.

82'

Fanionul sus la un offside in care este surprins Boldrin. Faza a continuat si Gnohere a trimis mingea in poarta. Gol anulat.

81'

Gnohere preia pe piept, se intoarce cu fata la poarta si suteaza peste. Hodorogea acuza o accidentare si nu mai poate continua. Intra Tamas in locul lui Pleasca.

78'

Rimniceanu scoate de sub bara reluarea lui Gnohere cu capul.

75'

Gnohere intra la Steaua in locul lui Popescu.

73'

Gol Tucudean!

Tucudean egaleaza cu o reluare din fata portii la o centrare oferita de Morar la o minge ajunsa in extremis.

72'

Conflict spontan intre Benzar si Pintilii la marginea terenului dupa o intrare tare a stelistului.

70'

Hagi schimba liniile in ofensiva: Morar si Tucudean in locul lui Coman si Chitu.

66'

Rosu primeste galbenul pentru un fault la Tanase.

62'

Rimniceanu respinge in extremis sutul lui Popescu din centrul careului. Actiune de atac a Stelei inceputa din flancul stang cu pasa lui Alibec pentru urcarea lui Momcilovic in careu.

59'

De Amorim in locul lui Enache la Steaua. Spectatorii aplauda ironic iesirea lui Enache.

57'

Viitorul tot mai periculoasa si forteaza egalarea in aceste minute.

57'

Cea mai mare ocazie a meciului pentru Viitorul. Chitu trimite pe poarta si Nita respinge greu in corner.

53'

Alibec il simte pe Boldrin in dreapta, acesta intoarce pentru Enache. Sut mult peste poarta.

51'

Chitu scapa in careul stelist si trimite pentru Coman. Intervine Balasa si respinge in afara terenului. Prima actiune a celor de la Viitorul.

49'

Popescu suteaza in bara dupa o pasa intoarsa a lui Tanase. A fost o faza rapida a Stelei pe tranzitie ofensiva.

46'

21:16

Pauza pe Arena Nationala dupa o prima repriza dominata autoritar de Steaua.

45'

Repriza se incheie cu o noua ocazie a Stelei la patrunderea lui Momcilovic. Acesta intoarce pentru Enache si acesta trimite in bratele lui Rimniceanu.

43'

Boldrin scapa singur spre poarta si trimite o scarita peste Rimniceanu si pe langa poarta.

40'

Gol Pintilii!

Pintilii deschide scorul cu o lovitura de cap din centrarea lui Boldrin. Pintilii s-a furisat in spatele lui Benzar si a reluat spectaculos din plonjon.

38'

Alibec cade in duel cu Tiru, dar nu primeste lovitura de la 11 metri.

32'

Hodorogea ia cartonasul galben pentru o tinere a lui Alibec.

27'

Enache scapa singur spre poarta, depaseste portarul, dar apare Tiru providential blocand in extremis.

17'

Aparitie a celor de la Viitorul in jumatatea stelista. Vina centreaza pentru Purece, respinge Balasa.

14'

Alibec suteaza in bara, mingea revine la stelisti si Pintilii il intinde pe Rimniceanu. Corner pentru Steaua.

11'

Alibec rateaza de putin deschiderea scorului. Demarcare in marginea careului si sut putin pe langa poarta.

10'

Tanase ia o faza pe cont propriu si suteaza mult peste poarta.

8'

Momcilovic cade dupa un duel aerian in careul advers si stelistii solicita penalty. Nu se acorda.

7'

Viitorul isi arata coltii printr-o actiune a lui Coman pe stanga. Acesta trimite in careu, dar Chitu nu reuseste sa reia spre poarta si este deposedat.

5'

Balasa trimite mult peste poarta din lovitura libera.

4'

Lovitura libera pentru Steaua din marginea careului, faza fixa fiind obtinuta de Tanase.

3'

Alibec a acuzat o accidentare la spate in momentul executiei, dar s-a ridicat in cele din urma si continua meciul.