2
0
CFR Cluj

Asa am trait Steaua - CFR Cluj 2-0

Meciul Steaua-CFR Cluj a fost live text in aceasta pagina dupa ora 20:30. Cea mai recenta intalnire a celor doua echipa, in februarie, se incheiase la egalitate, scor 1-1, in Gruia. CFR Cluj a castigat cu 2-1 la ultima vizita pe Arena Nationala.

22:22

Radu Petrescu fluiera finalul partidei si Steaua este noul lider al momentului in Liga 1.

90'

Gol Popescu!

Ovidiu Popescu executa magistral din lovitura libera si mingea se duce la vinclu.

89'

Tanase obtine lovitura libera in marginea careului advers.

88'

Alibec ia galben pentru ca l-a lovit cu capul pe Gomelt, dupa ce anterior el fusese oprit neregulamentar.

86'

Gol Gnohere!

Gnohere deschide scorul cu latul din centrarea lui Enache. Un sut de atacant veritabil, o executie sigura pentru fostul dinamovist.

81'

Camora este ingalbenit pentru un fault asupra lui Enache la centrul terenului.

76'

Sorsa intra in locul Omrani.

72'

CFR replica prin Paun. Acesta trece spectaculos de Balasa si trimite din afara careului in bratele lui Nita. O minge deloc usoara.

69'

Alibec trece usor de Larie, patrunde in careu si trimite pe langa poarta.

67'

Momcilovic respinge in extremis centrarea lui Deac pentru Bud. Jocul se incinge si Larie este avertizat pentru un fault comis asupra lui Gnohere pe faza de contraatac.

65'

Gnohere intra in locul lui De Amorim la Steaua.

64'

Pintilii ia galben pentru o intrare asupra lui Deac.

63'

Ocazie monumentala ratata de Tanase la centrarea lui Popescu. Decarul stelist reia din 2 metri cu latul peste poarta.

62'

Paun pacaleste jocul la offside al Stelei si ramane singur cu Nita. Cu ochii la asistent septarul de la CFR a pierdut duelul cu Nita, dar a fost un offside urias nesemnalizat de la margine.

59'

Muta si Miriuta cu Gomelt in locul lui Felipe.

58'

De Amorim prinde poarta cu un sut de la peste 25 de metri. O minge usoara pentru Minca.

58'

Pintilii a intrat in locul lui Muniru, iar pe margine se pregateste si Gnohere.

56'

Felipe ia cartonasul galben pentru o intrare asupra lui Balasa. Acesta din urma se resimte pentru o lovitura la spate.

55'

Tanase trimite in dreapta pentru Jakolis, insa de la margine se ridica fanionul corect pentru o pozitie afara din joc.

55'

Balasa se ridica si iese la margine pentru ingrijiri suplimentare. Bud scapa fara galben.

54'

Bud il loveste violent cu cotul pe Balasa la un duel aerian. Semne disperate catre staff-ul medical al Stelei sa intervina.

52'

Fara solutii la constructie Balasa apeleaza la pasa lunga pentru Alibec. Mingea iese in afara terenului si se aud primele semne de dezaprobare din tribuna.

51'

Lopes trimite in careu pentru Bud cu o diagonala lunga. Enache este mai bine plasat si respinge in afara terenului.

49'

Alibec executa lovitura libera direct pe poarta in bratele lui Minca.

48'

Jakolis obtine lovitura libera in marginea careului advers la un duel cu Felipe Nascimento.

47'

Centrare a lui Muresan in careul stelist, iese Nita si boxeaza in afara careului.

46'

S-a reluat jocul de pe Arena Nationala unde sunt prezenti aproximativ 5.000 de spectatori.

21:33

Boldrin ramane la cabine si in locul lui va intra Tanase. O mutare surprinzatoare, dupa o repriza foarte buna pentru Boldrin, jucator care a si ratat o sansa de gol.

21:32

Bud intra in locul lui Nouvier, iar Deac va trece in flancul stang. O schimbare ofensiva la CFR.

21:17

Fluier final dupa 45 de minute extrem de atractive.

45'

Muniru primeste cel dintai galben al meciului pentru o intarventie imprudenta asupra lui Nouvier in ultimele secunde ale reprizei.

40'

Balasa reia cu capul pe langa poarta, dar il faultase in saritura pe Lopes.

39'

Jakolis scoate cornerul pentru Steaua. Alibec e nemultumit ca n-a primit mingea in fata portii.

38'

Jocul se muta in cealalta jumatate de teren unde Omrani scoate cornerul in duel cu Balasa.

36'

Popescu trimite direct pe poarta si mingea intalneste bara!

35'

Alibec obtine lovitura libera dupa un contraatac la un duel cu Lopes.

34'

Corner pentru CFR Cluj. Executa Felipe si Enache respinge in marginea careului.

31'

Alibec scapa spre poarta lui Minca si chiar la intrarea in careu aluneca. Sansa ratata de stelisti.

27'

Ocazie pentru Steaua la sutul lui Boldrin. Portarul Minca respinge in corner.

25'

Deac acuza o accidentare la un duel fara balon cu Muniru.

22'

Centrare a lui Popescu in careul advers si Tiago Lopes evita in extremis un hent.

18'

Omrani ramane intins in careul stelist dupa un duel aerian cu Tamas. Atacantul oaspetilor acuza o lovitura in pomete.

15'

Balasa intervine decisiv asupra lui Nouvier in marginea careului stelist.

13'

CFR-ul ramane in presiune si ameninta poarta stelista prin Nouvier. Asistam la unul dintre cele mai spectaculoase meciuri din acest sezon.

12'

Omrani scapa cu usurinta de Momcilovic si trimite in transversala. Nita a pus piciorul salvator.

11'

Larie trimite un lung de linie pentru urcarea lui Omrani. Protejeaza Tamas pentru interventia lui Nita.

7'

Jakolis patrunde in careu si centreaza in fata portii. Meciul are un ritm foarte bun, este un meci deschis cu atacuri de ambele porti.