1
Astra
Moise 7'

Asa am trait Steaua - Astra Giurgiu 1-1

Rivale la titlul din 2016, Steaua si Astra au ramas vecine de clasament dupa sase etape in acest sezon. Duelul celor doua a fost live text in aceasta pagina la partida cu numarul 100 disputat de ros-albastri pe Arena Nationala. Click pentru streaming live
INFO: Toate meciurile din Liga 1 Betano se pot viziona online legal pe site-ul sponsorului campionatului. Iti trebuie un cont de membru si un sold de minimum 50 de bani (0,50 lei).

22:56

90'

Meciul va fi prelungit cu 4 minute.

89'

Gnohere trimita cu capul peste poarta din centrarea lui Benzar. Pozitia francezului era una infernal de grea cu spatele la poarta.

85'

Jocul este reluat si Tanase iroseste o noua sansa pentru Steaua cu un sut slab din interiorul careului.

83'

Se platesc in continuare polite la marginea terenului, Stancioiu si Filip de la Steaua fiind cu greu stapaniti sa nu-l bata pe Ionita. Un spectator il ameninta cu o carja pe mijlocasul Astrei in timp ce acesta provoca publicul cu gesturi ostentative.

81'

Cartonas rosu !

Se incing spiritele dupa un fault in saritura comis de Gnohere. Pana la urma Larie si Ionita sunt avertizati, iar jucatorul Astrei este eliminat fiind la al doilea avertisment.

80'

Tanase centreaza de pe dreapta, De Amorim intoarce pentru Golofca si acesta reia din prima defectuos pe langa poarta.

79'

Centrare a lui De Amorim in fata portii. Tanase si Golofca rateaza intalnirea cu balonul. Creste presiunea gazdelor in cautarea golului victoriei.

78'

Ocazie uriasa ratata de Steaua prin Gnohere. Francezul preia in careu o minge lunga si incearca lobul peste Iliev. Bulgarul din poarta Astrei era batut, mingea a cazut insa pe transversala.

76'

Centrare a lui R.Benzar in bratele lui Iliev.

74'

Ultima schimbare si la Astra. Pitian intra in locul lui Moise.

71'

Gol anulat Stelei la sutul lui Golofca pentru un offside semnalizat la atacantul venit de la Botosani.

70'

Moise suteaza in plasa laterala, nu inainte de a fi luat un galben pentru ca a executat fara sa astepte fluierul arbitrului.

69'

Cartonas galben primit de R.Benzar pentru un fault in marginea careului.

65'

Nicoara a intrat la Astra in locul lui Abang.

64'

Gol Gnohere!

Gnohere aduce egalarea cu o lovitura de cap dupa devierea lui Achim la centrarea din corner.

64'

Polczak aproape de autogol la centrarea lui Pleasca. Lovitura de la colt pentru Steaua.

63'

Pasa a lui Gnohere la intalnire pentru Tanase. Mingea este prea in fata si Iliev are timp sa intervina. Steaua joaca in gol, in timp ce Astra sta in continuare la cutie la adapostul avantajului de pe tabela.

61'

Lung de linie incercat de Nedelcu pentru urcarea lui R.Benzar. Protejeaza acolo Bejan si minge iese in afara careului.

58'

Camerunezul Abang, adus de Astra imprumut de la New York Red Bulls, obtine lovitura de la colt, a doua pentru giurgiuveni in aceasta repriza.

55'

Cei de la Astra trec centrul terenului pentru a doua oara in aceasta repriza si prima oara la o faza de atac pozitional.

54'

De Amorim deschide in stanga pentru Pleasca, care centreaza prin spatele portii.

53'

Contraatac al Stelei cu Tanase in dreapta. Acesta centreaza in fata portii pentru Gnohere, dar trimite prea scurt. Respinge Bejan si faza se stinge.

50'

Sut al lui Golofca in bratele lui Iliev dupa o minge centrata in careu din lovitura libera obtinuta de Pleasca.

48'

Pasa prea lunga a lui Popescu pentru urcarea lui R.Benzar. O faza pornita de la Tanase in flancul stang.

46'

Schimbare in debutul partii secunde si la Astra. Radunovic i-a luat locul lui Stan.

46'

Repriza incepe cu un contraatac al oaspetilor din care Ionita obtine cornerul la duelul cu Larie.

22:06

Dica risca si efectueaza la pauza ultimele doua schimbari ramase la dispozitie. Larie intra in locul lui Balasa, iar Tanase ii ia locul lui Man.

21:50

Cele doua echipe se retrag la cabine.

45'

Sansa de gol ratata de Astra pe contraatac prin Mrzljak la pasa lui Valentin Gheorghe, un adevarat argint viu pentru Astra in aceasta prima parte.

45'

Trei minute suplimentare pentru aceasta prima repriza.

42'

De Amorim tine prea mult de o minge si cand da drumul pasei trimite pentru un Pleasca in offside.

39'

Mingea ajunge cu sansa la Gnohere si acesta suteaza in Bejan.

37'

Stan incearca sutul de la distanta si trimite mult in peluza din spatele portii lui Nita.

36'

Replica Astra printr-un sut din afara careului trimis de Belu-Iordache in bratele lui Nita.

35'

De aceasta data R.Benzar centreaza perfect in careu pentru reluarea lui Gnohere, insa francezul rateaza complet executia si trimite pe langa poarta.

33'

Nimic nu merge in jocul Stelei. De Amorim, jucator aflat probabil la ultimul joc in tricoul ros-albastru, traverseaza terenul de-a latul pana sa dea drumul balonul, iar R.Benzar rateaza complet centrarea.

31'

29'

Dandea este al doilea jucator avertizat din tabara oaspetilor.

25'

R.Benzar centreaza dintr-o lovitura libera si Nedelcu reia cu capul in bratele lui Iliev.

24'

Valentin Gheorghe vede primul galben al meciului.

21'

Tensiune pe margine la o minge urmarita de Ovidiu Popescu. Acesta este impins de Edi Iordanescu si este nevoie de interventia centralului Cojocaru. Tehnicianul Astrei este avertizat ca va fi trimis in tribuna.

17'

Faza fixa pentru Steaua si Balasa isi potriveste mingea pentru o executie direct pe poarta. Sutul e bun, dar pe centrul portii in bratele lui Iliev.

15'

Actiune personala a lui Golofca dupa o deposedare din partea lui R.Benzar. Gazdele solicita un hent in marginea careului advers, dar jocul continua si pana la urma atacantul venit de la Botosani pierde mingea.

8'

Teixeira nu mai poate continua si este inlocuit cu Golofca. Mijlocasul portughez merge direct la vestiare si schioapata vizibil de piciorul stang.

7'

Gol Moise!

Ionita ia o faza pe cont propriu si face sah mat apararea stelista cu pasa in centru pentru Moise. Acesta deschide scorul cu un sut in dreapta lui Nita.

6'

Actiune a celor de la Astra finalizata de Moise cu sut pe langa poarta. Un sut din actiune care i-a dat emotii lui Nita.

4'

Minge in adancime pentru Teixeira si acesta se resimte dupa contactul cu un adversar. Este nevoie de interventia staff-ului medical. In cele din urma mijlocasul portughez al Stelei reintra in meci.