1
Dinamo
Torje 39'

Asa am trait Sepsi - Dinamo. Ambele echipe au marcat

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Sepsi Sf.Gheorghe - Dinamo Bucuresti din etapa a 14-a in CASA Liga 1.

19:20

90'

Torje, primul jucator de la Dinamo avertizat cu galben.

90'

Dimitrov respinge cu capul de pe linia portii.

86'

Gol Fofana!

Apararea lui Dinamo e prinsa pe picior gresit pe contraatac si Fofana inscrie cu latul din fata portii pentru 4-1.

81'

Galben incasat de Fofana.

72'

Gol Mitrea!

Sepsi reface diferenta de doua goluri prin Mitrea din centrarea lui Eder.

50'

Torje faulteaza in atac la duelul cu Ninaj.

46'

A inceput repriza a doua.

18:18

Sebastian Coltescu pune capat primei reprize.

45'

Faza spectaculoasa reusita de Dinamo. Began intervine decisiv in fata lui Ivanovski scapat singur cu portarul.

41'

Ricardo Grigore in locul lui Popa la Dinamo.

39'

Gol Torje!

Dinamo reduce din diferenta prin Torje. Sut din afara careului deviat in propria poarta de Began.

33'

Eder Gonzalez vede primul galben al meciului.

28'

Stefanescu scapa singur cu Iliev si rateaza de putin lobul care i-ar fi adus hattrick-ul.

21'

Gol Stefanescu!

Sepsi isi dubleaza avantajul prin acelasi Stefanescu. Gasit in careu de o minge centrata din dreapta, Stefanescu il invinge pe Iliev cu un sut la coltul lung.

21'

Contraatac promitator al lui Dinamo. Torje suteaza in blocaj.

20'

Sansa importanta ratata de covasneni.

14'

Sepsi deschide scorul prin Marius Stefanescu. O finalizare de clasa din interiorul careului cu sut la coltul lung fara nicio speranta pentru Plamen Iliev.

10'

Achahbar ia o faza pe cont propriu si suteaza peste poarta dinamovista.

2'

Torje trage peste poarta dupa o actiune rapida.

1'

A inceput meciul de la Sf.Gheorghe.

17:28

Sepsi: Began - Dimitrov, Ninaj, Mitrea, Stefanescu - Eder Gonzalez, Paun, Dumitrescu - Askovski, Luckassen, Achahbar. Antrenor: Cristiano Bergodi.

Dinamo: Iliev - Sorescu, Pinto, Popa, Radu - Torje, Espinosa, Itu - Magureanu, Ivanovski, Matei. Antrenor: Mircea Rednic.

12:53

Avancronica

Cele doua echipe s-au mai intalnit de 11 ori in principala competitie interna, fiecare si-a trecut in cont cate patru victorii, iar alte trei jocuri s-au terminat la egalitate.

Cea mai recenta intalnire directa: 13 februarie 2021, Dinamo - Sepsi OSK 0-0.

Cristiano Bergodi vs Mircea Rednic in toate competitiile: 8 jocuri - doua victorii Bergodi - doua remize - 4 succese Rednic.

Covasnenii sunt fara victorie in precedentele sase partide jucate in campionat pe teren propriu, interval in care au scos doar trei puncte.