1
Chindia
Negut 53'

Asa am trait Sepsi - Chindia

Etapa a 26-a din CASA Liga 1 a debutat, vineri, cu meciul Sepsi Sf.Gheorghe - Chindia Targoviste, doua echipe care aspira la un loc in playoff dupa ce va fi trasa linia peste sezonul regular.

Va fi a sasea confruntare intre Sepsi si Chindia. Pana acum echipa din Sf.Gheorghe a castigat trei dintre meciuri, iar alte doua partide s-au incheiat la egalitate. Asadar, Chindia inca asteapta primul succes in fata lui Sepsi.

Ultima confruntare directa a fost castigata de Sepsi, scor 2-1 in deplasare. S-a intamplat pe 23 noiembrie 2020 in turul sezonului regular.

Chindia are cea mai buna aparare in deplasare din campionat (5 goluri primite), dar si cel mai slab atac pe teren strain (7 goluri marcate).

Sepsi este echipa cu cele mai multe goluri marcate din faze fixe (10 penalty-uri si 5 lovituri libere).

19:19

76'

Ocazie si pentru Chindia prin Neicutescu. Acesta reia din alunecare peste poarta. Mare sansa irosita din sase metri la centrarea lui Negut.

75'

Fofana reia peste poarta si Sepsi iroseste o noua sansa de egalare.

71'

Centrare din stanga si Safranko reia cu capul peste poarta. Ocazie irosita de Sepsi.

53'

Gol Negut!

Chindia deschide scorul prin Negut dupa o faza pornita in flancul drept. Stefanescu si Mitrea au gafat impardonabil la acest nivel.