90'
FC Botosani
Keyta 52' Tircoveanu 38'

Asa am trait Sepsi - Botosani

Etapa a 12-a din CASA Liga 1 a continuat, sambata, cu meciul Sepsi Sf.Gheorghe - FC Botosani. Meciul a fost live text in aceasta pagina de la ora 14:30.

90'

Gol Dimitrov!

Sepsi egaleaza la ultima faza a meciului prin bulgarul Dimitrov.

72'

Portarul oaspetilor Pap respinge in extremis peste bara sutul lui Petrila. Al treilea corner la rand pentru Sepsi.

71'

Momente bune pentru Sepsi. Golofca trimite spre poarta si mingea este respinsa intr-un nou corner.

70'

Petrita suteaza din afara careului si minge e deviata in corner de un aparator al Botosaniului.

70'

Keyta trimite periculos in careul gazdelor. Respinge de acolo Mitrea.

54'

Gol Mitrea!

Sepsi revine rapid in joc prin Mitrea dupa o lovitura de la colt. Reluare cu genunchiul din sase metri.

52'

Gol Keyta!

Botosani isi dubleaza avantajul prin Keyta dupa o cursa fabuloasa in flancul stang.

47'

Sepsi aproape de gol la sutul lui Aganovic. Mingea s-a dus in transversala!

46'

15:17

Pauza la Sf.Gheorghe.

38'

Gol Tircoveanu!

Botosani deschide scorul prin fostul dinamovist Tircoveanu. Reluare din fata portii la o pasa din stanga.

30'

Marius Croitoru, antrenorul oaspetilor, se alege cu un galben pentru proteste.

20'

Dimitrov nu prinde poarta oaspetilor cu un sut din interiorul careului.

1'

A inceput meciul de la Sf.Gheorghe.

0'

Sepsi OSK: Fernandez – Ștefănescu, Dumitrescu, Bouhenna, Dimitrov – Vașvari, Mitrea, Fofana – Aganovic, Safranko, Purece.

FC Botoșani: Pap – Țigănașu, Chindriș, Haruț, Patache – Florescu, Rodriguez – Tîrcoveanu, Ongenda, Roman – Keyta.

13:57

Avancronica

Sepsi OSK şi FC Botoşani s-au mai întâlnit de opt ori în principala competiţie internă, de trei ori au terminat la egalitate, iar alte cinci jocuri au fost câştigate de moldoveni (patru victorii din patru în deplasare).

Cea mai recentă confruntare directă: 16 februarie 2020, Sepsi OSK - FC Botoşani 0-1, gol înscris de Marko Dugandzic.

FC Botosani a macat cel puţin un gol în 13 dintre precedentele 15 deplasări din campionat.