2
Viitorul
Ianis Hagi 20'

Asa am trait Poli Iasi - Viitorul 1-2

Etapa a 11-a din Liga 1 Betano a debutat, vineri seara, cu meciul dintre Poli Iasi si Viitorul.  Apasati aici pentru live video.

22:56

77'

Reluare a lui Cristea periculoasa cu capul pe spate. Ramane 2-1 pentru Viitorul.

57'

Prima ocazie a partii secunde apartine gazdelor la sutul lui Flores din afara careului. Mingea ii sare lui Luchin in mana si iesenii solicita penalty. Se aleg doar cu o lovitura de la coltul terenului.

46'

A reinceput partida.

45'

Galben incasat de Dylan Flores de la gazde.

45'

Gol Ianis Hagi!

A doua oara Ianis Hagi nu mai rateaza tinta si scutura plasa pentru 2-1.

45'

Rusu apara lovitura de la 11 metri trimisa de Ianis Hagi. Intervine centralul Fesnic si dicteaza repetarea pe motiv ca mai multi jucatori ai gazdelor au intrat in suprafata de pedeapsa.

44'

Dragus obtine lovitura de la 11 metri la un duel cu Pantiru.

42'

Gol Cristea!

Cristea restabileste egalitatea din lovitura de la 11 metri.

40'

Penalty pentru Poli Iasi obtinut de Platini, dupa ce tot el ratase incredibil dintr-o pozitie singur cu portarul.

35'

Flores ia o faza pe cont propriu si suteaza pe langa poarta de la peste 30 de metri.

34'

Pasa in adancime pentru Vodut. Acesta preia in careu si suteaza slab spre poarta.

32'

Mihaescu este si el avertizat.

29'

Centrare dintr-o lovitura libera de pe flancul stang si Mihaescu reia peste poarta oaspetilor.

28'

Galben incasat si de Mailson Lima. Al doilea avertisment pentru Viitorul.

24'

Ianis Hagi vede galbenul pentru o lovitura cu palma aplicata lui Frasinescu. Un galben meritat si tanarul Hagi va fi suspendat etapa urmatoare.

20'

Viitorul deschide scorul dupa o faza simpla, dar extrem de eficienta. Ianis Hagi a finalizat cu sange rece pentru a treia reusita din acest sezon.

1'

Horatiu Fesnic fluiera startul partidei.

0'

09:00

Viitorul n-a pierdut niciun meci din ultimele cinci disputate impotriva celor de la Poli Iasi.

08:59

Poli Iasi are trei victorii consecutive pe teren propriu in ultimele trei meciuri.