1
2
UTA Arad
Rus 90' Erico 90'

Asa am trait Poli Iasi - UTA 1-2. Oaspetii marcheaza de doua ori dupa minutul 90

Am transmis live text acum meciul Poli Iasi - UTA Arad din etapa a 19-a in CASA Liga 1.

19:25

90'

Gol Rus!

Lovitura de teatru in Copou! UTA marcheaza golul victoriei in minutul 90+3 prin Ciprian Rus. Acesta profita de o minge respinsa in fata de portarul Branescu.

90'

Gol Erico!

UTA egaleaza prin Erico da Silva dupa o lovitura de la colt. Centrare pe lung si reluare cu capul a fundasului central. Un gol de portar, Branescu iesind extrem de rau pe centrare.

78'

Portarul gazdelor respinge reluarea de cap a lui Ilie dupa o centrare din corner.

77'

Branescu, portarul gazdelor, acuza o accidentare si jocul este astfel oprit.

74'

Roger (UTA) trimite peste poarta dintr-o lovitura libera.

66'

Antal rateaza de putin finalizarea din pasa lui Erico.

59'

Rosu rateaza o buna sansa pentru UTA dupa o faza prelungita de atac a aradenilor.

56'

Branescu respinge de sub transversala sutul lui Rusu.

46'

A inceput repriza secunda.

18:18

Pauza la Iasi.

45'

Sansa de gol ratata de UTA prin Antal. Sutul acestuia din afara careului s-a dus putin peste poarta.

23'

Miculescu (UTA) incaseaza primul avertisment al meciului.

9'

Gol Flores!

Poli Iasi trece in avantaj pe tabela dupa un contraatac finalizat de Dylan Flores cu sut la coltul lung.

1'

A inceput meciul din Copou.

0'

Poli Iasi: 12 Branescu - 5 Cana, 6 Popa, 3 Baxevanos, 24 Busu - 70 Flores, 4 Mihalache, 8 Passaglia - 19 Onea, 28 Duranovic, 17 Mensah.

UTA Arad: 93 Iacob - 26 Tomozei, 21 Erico, 18 Ilie, 22 Bustea - 10 Miculescu, 6 Albu, 5 Vorobjovas, 86 Rusu - 9 Roger, 8 Antal.

12:19

Avancronica

UTA a marcat cel puţin un gol în șapte dintre cele nouă jocuri disputate pe teren advers.

Cele două echipe s-au mai întâlnit doar o singură dată în principala competiţie internă, pe 20 septembrie 2020, când au oferit microbiştilor unul dintre cele mai frumoase meciuri din acest sezon, UTA Arad - Politehnica Iaşi 2-3, marcatori C. Rus, O. Ursu, respectiv A. Cristea, Platini şi R. Onea.