3
Sepsi
De Iriondo (ag) 90' Bouhenna 39' Vasvari 34' Bajrovic 24'

Asa am trait Poli Iasi - Sepsi

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Poli Iasi - Sepsi, partida din etapa a 7-a in CASA Liga 1.

18:23

90'

Gol De Iriondo (ag)!

Autogolul lui De Iriondo modifica tabela. 4-1 pentru Sepsi.

64'

Golofca trimite in forta. Mingea se duce peste poarta.

55'

Sansa buna irosita de ieseni. Echipa gazda a iesit hotarata de la cabine.

54'

Gol Popadiuc!

Poli Iasi reduce din diferenta prin Popadiuc din pasa lui Andrei Cristea.

39'

Gol Bouhenna!

Oaspetii marcheaza golul trei prin Bouhenna si Poli Iasi este sah mat in aceste momente.

34'

Gol Vasvari!

Sepsi se desprinde din lovitura de la 11 metri. Vasvari a transformat cu un sut pe jos.

33'

Platini il agata pe Stefanescu si este penalty pentru Sepsi. Ionut Coza n-a avut nicio indoiala.

24'

Gol Bajrovic!

Sepsi deschide scorul prin Bajrovic. Acesta a profitat de un balon respins in fata de portarul celor de la Poli Iasi.

13'

Istvan Fulop aproape de deschiderea scorului. Reluare defectuoasa in fata portii gazdelor.

1'

A inceput meciul din Copou.

16:30

Poli Iaşi: Brânză - Onea, De Irondo, Baxevanos, Buşu - F. Cristea, Atska, Passaglia - Platini, A. Cristea, Popadiuc.

Sepsi: Niczuly - Dimitrv, Bouhenna, B. Mitrea, Ştefănescu - I. Fulop, Vaşvari, Aganovic - Dragomir, Bajrovic, L. Fulop,

10:50

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit de opt ori în principala competiţie internă, un joc a fost câştigat de ieşeni, patru de Sepsi OSK, iar alte trei partide s-au terminat la egalitate.

Cea mai recentă întâlnire directă: 5 iulie 2020, CSM Poli Iaşi - Sepsi OSK 3-1.

Un singur meci a pierdut Poli Iasi din ultimele sapte disputate pe teren propriu, 1-4 cu Gaz Metan Medias.

Dupa 0-1 acasa cu Universitatea Craiova pentru cei de la Sepsi au urmat trei egaluri si doua succese.