1
Hermannstadt
Stoica 87'

Asa am trait Poli Iasi - Hermannstadt

De la 15:30 am transmis live text in aceasta pagina meciul Poli Iasi - Hermannstadt din etapa a 11-a in playout-ul Ligii 1 Betano.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

17:27

S-a incheiat meciul.

88'

Ce ocazie rateaza fundasul dreapta al gazdelor Gallego. Patrundere in careu dupa o pasa a lui Cionac, insa sutul se duce pe langa poarta!

87'

Gol Stoica!

Fara sut pe poarta pana in acest minut, Hermannstadt da lovitura in Copou prin Stoica dupa o faza fixa.

82'

Sin nu mai poate continua dupa o intrare brutala din partea lui Dumitriu.

74'

Frasinescu aproape de 2-0 cu o lovitura de cap din centrarea lui Felipe Nascimento.

64'

Gol Nascimento!

Felipe Nascimento executa lovitura de la 11 metri pentru 1-0.

62'

Lovitura de la 11 metri obtinuta de Patrick Petre in duel cu Mijuskovic.

58'

Cabuz respinge reluarea lui Mihalache dupa o faza fixa.

38'

Albanezul Qaka trimite periculos aproape de poarta oaspetilor.

30'

Combinatie rapida intre Felipe Nascimento si Sanoh. Sutul portughezului nu prinde insa poarta si ramane 0-0.

18'

Sansa mare de gol pentru oaspeti la sutul lui Cioinac in transversala.

1'

A inceput meciul.

0'

Poli Iaşi: Rusu - Gallego, Mihalache, Frăsinescu, Sin - Qaka, Cioinac, Nascimento - Platini, Sanoh, P.Petre.

Hermannstadt: Căbuz - Serediuc, Mijuskovic, Dandea, Stoica, Tătar - Offenbacher, Antonov, Dumitriu - Lendric, Tsoumou.

14:26

Poli Iaşi şi FC Hermannstadt s-au mai întâlnit doar de trei ori pe prima scenă, de două ori s-au impus sibienii, iar un joc s-a terminat cu victoria grupării moldave.

Primul meci a avut loc pe 26 octombrie 2018, Poli Iaşi - FC Hermannstadt 0-2, goluri înscrise de Hama Tsoumou şi Lucian Dumitriu.

Cu acelaşi scor s-au impus sibienii şi în returul sezonului regulat, pe 3 martie 2019, rezultat în urma căruia oaspeţii au ratat calificarea în play-off.

Cea mai recentă confruntare directă: 6 aprilie 2019, FC Hermannstadt - Poli Iaşi 0-1, marcator J. Teixeira, dintr-un penalty scos de Sanoh.