0
0
Gaz Metan Medias

Asa am trait Poli Iasi - Gaz Metan Medias 0-0

Poli Iasi si Gaz Metan Medias au terminat 0-0 in etapa 2 din Liga 1. Apasa pentru a revedea toate fazele. Click pentru streaming live
INFO: Toate meciurile din Liga 1 Betano se pot viziona online legal pe site-ul sponsorului campionatului. Iti trebuie un cont de membru si un sold de minimum 50 de bani (0,50 lei).

90'

Primele puncte pentru Iasi si Gaz Meta, cele doua echipe sunt singurele care nu au marcat deloc pana in etapa a doua. Meciul a fost insa unul dinamic, mai ales in repriza a doua.

90'

Uriasa ocazie pentru Iasi. Cristea patrunde in careu fata in fata cu portarul, dar suteaza extrem de slab. Putea fi gol fara probleme, daca ar fi trimis plasat. Gazdele puteau castiga meciul aici, acum.

90'

3 minute de prelungire.

90'

Centrare in careu pentru Khubutia, care nu ajunge sa reia spre poarta gazdelor.

85'

Cartonas galben Cioinac !

Cioinac il faulteaza urat pe Golubovici si vede galben.

84'

Bosoi (Iasi) suteaza peste poarta din preajma punctului cu var. A fost acolo si incomodat de un aparator, poate chiar si faultat in careu.

82'

Centrare a lui Platini in fata portii Mediasului, respinge Danci.

80'

Foarfeca a lui Golubovici, de data aceasta pe langa poarta Iasiului. Cea din minutul 35 a fost la un pas de gol.

74'

Kelava opreste cu o mana salvatoare un sut trimis de Danci din careu, in situatie de unu contra unu. Ocazie uriasa a celor de la Medias.

71'

Greab scoate de langa bara un sut pe care scria gol trimis e ieseni!

71'

Cartonas galben Buziuc !

Buziuc il faulteaza pe Qaka si vede galben.

68'

Olaru intra foarte bine in careul iesea, dar este deposedat excelent de Cioinac. Prima faza din meci in care un jucator incearca frontal o patrundere in careu.

65'

Kizito este schimbat cu Panțâru.

63'

Bosoi (Iasi) se loveste genunchi in genunchi cu Busu si se resimte intins pe gazon.

56'

Bic suteaza de la marginea careului iesean, repsinge iarasi Kelava.

54'

Uriasa ocazie pentru Medias. Olaru suteaza bine de la 18 metri, portarul croat Kelaba respinge si mingea loveste transversala!

53'

Greab prinde din nou o centrare in careul Mediasului, Qaka a fost cel care a trimis inalt.

53'

Este clar ca Iasiul domina inceputul de repriza, dupa ce in prima parte a stat la cutie.

49'

Greab prinde o minge in fata portii sale, prima ocazie mai periculoasa pentru Iasi.

48'

Kamer Qaka intra in locul lui Spataru la Poli Iasi.

46'

Cartonas galben Olaru!

Olaru (Medias) primeste galben.

46'

Incepe repriza a doua.

19:19

Este pauza.

45'

Final de repriza. 0-0. Un meci fara ocazii, dominat de o aparare feroce de ambele parti. Mediasul a avut doua mari ocazii la finalul reprizei, fiind echipa care a dominat practic primele 45 de minute.

45'

Kelava respinge in corner un bun sut al Mediasului, urmeaza lovitura de colt cu panica in careul gazdelor, se loveste mingea de Popovoci care nu poate suta in plasa din apropierea careului mic!

42'

Busu (Medias) calca stramb incomodat de un adversar, dar continua partida. Destul de urat a cazut.

36'

Bravo, Irina! Ea tocmai a castigat Open Bucuresti 2017! Vezi ce a declarat.

35'

Mediasul continua sa domine, nu s-ar spune ca pana acum CSMS Iasi a castigat 5 din 8 meciul contra „dracilor negri”.

33'

Cartonas galben Mendes!

Mendes (Iasi) primeste cartonas galben pentru un fault cu piciorul sus.

32'

Respinge de nou Kelava, portarul Iasiului, un corner trimis periculos in careu de Medias.

30'
26'

Portarul gazdelor, Kelava, prinde in careu in fata lui Golubovici o minge trimisa in careu.

25'

Mediasul are corner, executa Olaru la prima bara, resping gazdele.

20'

Busu (Medias) calca un adversar, dar arbitrul nu vede nimic.

18'

Kizito (Iasi) trimite o lovitura de cap, cu pamantul, care trece la un metru de poarta oaspetilor. De la Medias, Danci ratase sa il marcheze pe jucatorul de culoare, alunecand in fata sa.