90'
Astra Giurgiu
Llullaku 81'

Asa am trait Poli Iasi - Astra Giurgiu 1-1

Am transmis live text sambata seara cu incepere de la ora 21:00 meciul din Copou dintre Poli Iasi si Astra Giurgiu. Apasati aici pentru live video

Sondaj: Ce va face Alibec la Astra?

90'

Cristea reia cu capul peste poarta la ultima faza a meciului dupa o centrare din corner.

90'

Biceanu intra in locul lui Rosu.

87'

Cristea rateaza de putin reluarea din sase metri la o centrare din stanga.

81'

Gol Llullaku!

Lovitura de la 11 metri transformata de Llullaku.

79'

PENALTY pentru Astra la un hent comis de Mimoun! Decizie indiscutabila.

78'

Alibec suteaza in zidul format de jucatorii Iasiului.

77'

Frasinescu vede galbenul si Astra primeste o lovitura libera din pozitie favorabila.

75'

Mimoun intra in locul lui Flores la Poli Iasi.

73'

Frasinescu il pune jos pe Alibec la prima atingere de balon a acestuia.

72'

Alibec intra in locul lui Moise.

72'

Sin primeste galben pentru simulare.

70'

Alibec e chemat de la incalzire si va fi aruncat in lupta de Maldarasanu.

60'

Gol Frasinescu!

Centrare a lui Cristea din lovitura libera si Frasinescu marcheaza cu capul.

50'

Cristea centreaza in fata portii si Kizito rateaza deschiderea scorului cu capul. Incep mai bine iesenii.

46'

Se reia meciul. Chelaru intra la gazde in locul lui Rus.

21:47

Pauza la Iasi dupa o repriza dominata autoritar de oaspeti.

45'

O noua ocazie pentru Astra dupa patrunderea lui Rosu. Minge pe langa poarta.

42'

Llullaku are o detenta impresionanta si reia cu capul pe langa poarta de langa un Mihalache ramas ca un stalp de inalta tensiune in centrul careului propriu.

37'

Nici Bus nu scapa de galben.

36'

Se incing putin spiritele si Mihalache vede galbenul pentru o intrare dura cu genunchiul in spatele lui Bus.

35'

Mrzljak avertizat pentru un fault comis asupra lui Rus in propria jumatate de teren.

28'

Astra ramane echipa mai periculoasa si Balaure ameninta poarta lui Rusu cu un sut din afara careului. Mingea trece alaturi.

18'

Pasa ideala primita de Bus, acesta depaseste portarul si trimite incredibil pe langa poarta.

16'

Rosu trimite pe langa poarta si Astra mai bifeaza o sansa de gol.

11'

Rusu comite o eroare uriasa si Astra rateaza deschiderea scorului prin Balaure. Sut deviat in corner de portarul din Moldova.

9'

Corner pentru gazde ramas fara rezultat.

1'

Incepe meciul de la Iasi.

20:54

12:52

Revenit la Astra Giurgiu, Denis Alibec si-ar putea face intrarea chiar in meciul din Copou.

12:52

O singură partidă s-a încheiat fără gol marcat, pe 18 august 2017, meci jucat pe arena din Giurgiu.

12:52

Poli Iaşi şi Astra s-au mai întâlnit de 12 ori în Liga 1, de două ori au câştigat moldovenii, de opt ori s-au impus giurgivenii, iar alte două jocuri s-au încheiat la egalitate.

12:51

O singura victoria a obtinut Astra in 2018 pe teren strain, 3-0 tocmai la Iasi. In rest giurgiuvenii au trei remize si tot atatea infrangeri.

12:51

Poli Iasi a castigat un singur meci pe teren propriu din ultimele sase disputate pe teren propriu: 1-0 cu FCSB in 7 mai 2018, partida care practic a decis campioana sezonului trecut in Liga 1 Betano.