1
FC Botosani
Sno 90'

Asa am trait Petrolul - FC Botosani

Am transmis live text in aceasta pagina singurul meci al zilei programat in Liga 1, Petrolul - FC Botosani (21:30).

23:26

90'

S-a analizat de catre VAR faza golului oaspetilor. In cele din urma Marian Barbu fluiera reluarea partidei.

90'

Gol Sno!

FC Botosani reduce din diferenta prin Shaquill Sno. Acesta impinge in poarta o minge blocata intr-o prima faza de apararea gazdelor la sutul lui Roman.

72'

Mazarache in locul lui Irobiso la gazde.

63'

Shaquill Sno (FC Botosani).

63'

Gol Grozav!

Petrolul isi dubleaza avantajul prin Gheorghe Grozav din pasa lui Christian Irobiso.

58'

Roman si Petkovski intra la Botosani. Camara si Santos retrasi pe banca.

57'

Camara suteaza peste poarta gazdelor dupa o actiune personala spectaculoasa.

56'

Faza analizata de VAR. Pana la urma se revine la decizia initiala de offside pe atacul celor de la Petrolul.

54'

Dubla ocazie pentru Petrolul. Irobiso si Dumitriu nu l-au putut invinge pe Pap.

51'

Mateus Santos trimite mult peste poarta gazdelor.

50'

Christian Irobiso (Petrolul).

48'

Perianu suteaza peste poarta Petrolului.

46'

A inceput partea secunda. Nicio schimbare la pauza in cele doua garnituri.

22:17

Pauza la Ploiesti.

41'

Sebastian Mailat (FC Botosani).

36'

Incredibila ocazie ratata de Jair singur cu portarul la pasa lui Irobiso.

32'

Offside la sutul lui Jair din marginea careului. Portarul Pap reusise sa blocheze.

27'

Takayuki Seto (Petrolul).

22'

Gol Irobiso!

Petrolul deschide scorul prin Christian Irobiso.

16'

Contraatac al oaspetilor prin Mailat. Sut deviat in corner.

11'

Tamas blochează sutul lui Mussis.

1'

A inceput meciul de la Ploiesti.

21:12

Petrolul: Valceanu - Meijers, Ticu, Tamas - Huja, Grozav, Jair, Borta - Seto, Dumitriu - Irobiso.

FC Botosani: Pap - Tiganasu, Seroni, Ivanov, Sno - Mussis, Perianu, Dican - Camara, Mateus, Mailat.

Arbitru: Marian Barbu.

18:29

Avancronica

Petrolul şi FC Botoşani s-au mai întâlnit în principala competiţie internă de opt ori, de cinci ori au câştigat prahovenii, în timp ce moldovenii s-au impus în trei jocuri.

Primul meci a avut loc pe 26 octombrie 2013, FC Botoşani - Petrolul 1-2 (marcatori Hadnagy / Teixeira, Dore).

Cele mai multe goluri s-au marcat pe 3 august 2014, Petrolul - FC Botoşani 4-1.

Cea mai recentă întâlnire directă a consemnat şi cea mai mare diferenţă de scor: 22 aprilie 2016, Petrolul - FC Botoşani 0-4, goluri înscrise de Cabrera - dublă, I. Flulop şi Ivanovici.