Asa am trait: Pandurii, Timisoara si Concordia in lupta pentru evitarea retrogradarii

Ultima etapa din playout a programat o lupta in trei de la distanta pentru evitarea retrogradarii. Pandurii Tg.Jiu (27 puncte), ACS Poli Timisoara (26) si Concordia Chiajna (26) au fost echipele care incearca sa evite ultimul loc care duce direct in Liga 2.

De la 21:00 am transmis live text in aceasta pagina partidele:

LIVE FC Botosani - Pandurii 2-1 (FINAL)
LIVE FC Voluntari - Concordia 0-1 (FINAL)

LIVE Gaz Metan - ACS Poli Timisoara 2-2 (FINAL)

Min.90, Botosani - Pandurii 2-1: Fulop o readuce la conducere pe FC Botosani si trimite Pandurii in Liga 2.

Min.90, Botosani - Pandurii 1-1: Gorjenii egaleaza in primul minut al prelungiri.

Min.88, Botosani - Pandurii 1-0: Golofca deschide scorul.

Min.81, Gaz Metan - Timisoara 2-2: Mailat egaleaza din pasa lui Popovici.

Min.38, Gaz Metan - Timisoara 2-1: Popovici reduce din diferenta si Timisoara da semne de viata.

Min.36, Gaz Metan - Timisoara 2-0: Tabela ramane nemodificata dupa ce Munteanu depaseste portarul si suteaza peste poarta. Timisoara e KO.

Min.24, Gaz Metan - Timisoara 2-0: Eric loveste pe contraatac si dubleaza avantajul gazdelor. La acest rezultat Timisoara este retrogradata.

Min.12, Gaz Metan - Timisoara 1-0: Gol marcat de Eric cu un sut direct din lovitura libera.

Min.7, Voluntari - Concordia 0-1: Gradinaru deschide scorul cu un sut din interiorul careului. In conditiile scorului de la Medias, 0-0, ACS Poli Timisoara este retrogradata direct in acest moment.