Etapa a 12-a din prima liga a continuat, sambata, cu duelul dintre CS Mioveni si U Craiova 1948.

21:26

Final de partida la Mioveni.

90'

Paramatti faulteaza in atac la ultima actiune ofensive a oaspetilor. Italianul se alege si cu un galben.

90'

Meciul e prelungit cu 4 minute.

88'

Lovitura libera irosita de gazde. Cosereanu a vrut sa centreze, dar mingea a iesit in afara terenului.

84'

Cartonas rosu !

FCU ramane in inferioritate numerica. Blanuta a fost eliminat pentru o intrare dura la centrul terenului. Acesta intrase cu doar sase minute mai devreme in locul lui Ganea.

74'

Inca un corner pentru FCU, echipa care domina jocul in aceste momente.

72'

Bauza suteaza in blocajul unui adversar dupa un corner al celor de la FCU.

66'

Sansa importanta de gol ratata de oaspeti prin Van Duurmen. Sutul acestuia din marginea careului a trecut putin pe langa poarta gazdelor.

61'

Schimbari la FCU: Van Duurmen (Bahassa) si Chitu (Sidibe).

57'

Cosereanu a intrat la gazde in locul lui Buziuc, accidentat.

54'

Buziuc acuza o accidentare dupa un tackling al lui Enache. Atacantul gazdelor a cazut pe umar si are nevoie de ingrijiri medicale.

48'

Achim (FCU) nu mai poate continua si este inlocuit de Marquet.

47'

Lixandru (Mioveni)  încasează galben pentru un fault asupra lui Bauza.

46'

A inceput repriza a doua.

20:21

Pauza la Mioveni.

45'

Sidibe suteaza peste poarta.

37'

Gol Ganea!

Oaspetii egaleaza pentru a doua oara. Ganea inscrie cu exteriorul din interiorul careului.

30'

Gol Buziuc !

Dubla reusita de Buziuc. Reluare din sase metri la pasa lui Blanaru.

24'

Galben incasat de Blanaru (Mioveni).

11'

Gol Achim!

U Craiova 1948 egaleaza prin Achim. Voleu spectaculos din afara careului fara replica pentru portar. A prins-o pe siret, cum se spune intre blocuri.

5'

Centrare in fata portii si Buziuc reia in forta pentru 1-0.

3'

Negru (FCU) aproape de un autogol spectaculos.

1'

Andrei Chuvulete fluiera startul meciului cu o întârziere de 30 de minute.

19:07

19:05

Probleme cu nocturna la Mioveni. Startul meciului e amanat!

19:01

CS Mioveni: I. Popescu - Al. Iacob, Scarlatache, Balaur - Oancea, Lixandru, Buziuc, Vl. Pop, R. Trif - Blănaru, Krasniqi.
U Craiova 1948: R. Popa - Enache, A. Duarte, Paramatti, Negru - Asamoah, Vl. Achim - Sidibe, Bauza, Bahassa - Ganea.

12:27

Avancronica

CS Mioveni şi U Craiova 1948 s-au întâlnit de trei ori în ediţia precedentă a primei ligi, un joc a fost câştigat de gazdele din această rundă, iar alte două partide s-au terminat la egalitate.

Flavius Stoican a condus gruparea craioveană în sezonul trecut, palmaresul acestuia pe banca adversarei din această rundă cuprinzând o victorie, o remiză şi două înfrângeri (în toate competiţiile).

Sepsi OSK - CS Mioveni 0-1 pe 2 septembrie a fost singura victorie reuşită de argeşeni în acest sezon, în rest au trei remize şi șapte partide pierdute.

Doar un succes şi-au trecut în cont oltenii în precedentele șase deplasări din campionat, 2-0 cu FC Argeş (12.08.2022), interval în care au mai înregistrat două rezultate de egalitate şi trei înfrângeri.