2
Farul
Petre 76' 58'

Asa am trait Mioveni - Farul

Etapa a doua din Liga 1 a debutat, vineri seara, cu meciul dintre CS Mioveni si Farul Constanta. Partida a fost live text in aceasta pagina, cu incepere de la ora 20:30.

22:25

90'

Aioani apara lovitura de la 11 metri executata de Voinea!

90'

Liviu Anatal obtine lovitura de la 11 metri pentru Mioveni in duel cu portarul Mihai Aioani.

76'

Gol Petre!

Acelasi Adi Petre executa si marcheaza pentru 2-0! Farul isi betoneaza avantajul de pe tabela.

73'

Arbitrul vine la margine pentru a vedea reluarea oficiala. A fost o talpa pusa in careul gazdelor la Nedelcu. Se acorda lovitura de la 11 metri si galben pentru Garutti.

58'

Gol Petre!

Adi Petre transforma de la punctul cu var si Farul conduce 1-0 la Mioveni.

56'

Lovitura de la 11 metri pentru Farul!

47'

Croitoru iese din poarta si e aproape sa fie surprins de un lob.

46'

S-a reluat jocul.

21:18

2-5 raportul cornerelor in prima parte.
4-5 la suturi spre poarta.

21:17

0-0 dupa primele 45 de minute la Mioveni.

20'

O noua sansa pentru Farul la pasa lui Pitu pentru Morar. Acesta scapa singur cu Croitoru, dar portarul gazdelor intervine decisiv cu piciorul.

15'

Actiune a fundasului stanga Kiki (Farul). Acesta suteaza in bara!

4'

Minge in careu pentru Serbanica. Finalizarea e una defectuoasa.

1'

A inceput meciul.

0'

Mioveni: D. Croitoru - Balaur, Scarlatache, Garutti - Oancea, Vereş, D. Toma, Şerbănică - Blănaru, Rusu, Coşereanu.

Farul: Aioani - Mladen, Larie, M. Popescu, Kiki - Artean, Nedelcu, Grameni - Torje, Vl. Morar, Pitu.

12:56

Vedeti aici cotele oferite de CASA Pariurilor pentru Mioveni-Farul

Patru puncte a obtinut Farul sezonul precedent in cele doua confruntari cu CS Mioveni, dupa 2-1 pe teren propriu si 1-1 in deplasare.

Alexandru Pelici si Gheorghe Hagi s-au infruntat de trei ori. Pana acum Pelici n-a castigat niciodata in fata "Regelui", Hagi obtinand doua victorii.

Farul a inceput sezonul cu victorie pe teren propriu contra oltenilor de la FCU 1948, in timp ce Mioveni a pierdut fara drept de apel (0-3) in deplasare cu Hermannstadt, fiind lanterna rosie a clasamentului dupa prima etapa.

Echipele probabile

CS Mioveni: Popescu – Balaur, Iacob, Garutti – Radescu, Panait, Veres, Trif – Buziuc, Blanaru, Dat.

Farul: Aioani – Mladen, Larie, Popescu, Kiki – Artean, Nedelcu, Grameni – Torje, Morar, Pitu.