2
0
Dinamo

Asa am trait Mioveni - Dinamo. Derby pentru evitarea barajului

Am transmis live text in aceasta pagina duelul CS Mioveni - Dinamo, partida din etapa a 5-a in playout Liga 1.

Cotele oferite de FORTUNA
Mioveni - 2.05 | Egal - 3.35 | Dinamo - 3.75

22:25

85'

Gol Sanoh!

Mioveni isi dubleaza avantajul prin Moussa Sanoh dupa o faza de contraatac.

81'

Dinamo ramane in zece dupa eliminarea lui Irobiso.

71'

Gol Panait!

Mioveni deschide scorul prin Panait dupa o centrare din lovitura libera. Garutti a prelungit cu capul in fata portii si Panait venit la bara a doua a impins mingea in poarta.

69'

Rodriguez trimite in careu pentru Gradinaru si acesta reia pe langa poarta. O noua sansa pentru Dinamo.

55'

Intra si Torje la Dinamo. A iesit Gabrile Moura.

46'

Giafer in locul lui Cretu la Dinamo.

21:17

Pauza la Mioveni.

27'

Uriasa ocazie ratata de Mioveni dupa o faza fixa. Balaur se trezeste singur cu portarul si trimite cu capul peste poarta.

25'

Irobiso vede primul cartonas galben al meciului.

8'

Faza fixa pentru Dinamo. Filip centreaza din lovitura libera si Garutti respinge din fata lui Pierret.

5'

Ocazie pentru Dinamo la sutul lui Rodriguez care ocoleste de putin poarta.

1'

A inceput meciul.

0'

MIOVENI: Popescu - Balaur, Scarlatache, Garutti - Radescu, Panait, Lixandru, Trif - Buziuc, Rusu, Cosereanu.

DINAMO: Esanu - Gradinaru, Jovanovic, Carp, Gabriel - Cretu, Pierret, Rodriguez, Filip - Morar, Irobiso.

13:16

Avancronica

CS Mioveni si Dinamo s-au mai intalnit de sase ori in principala competitie interna, de doua ori s-au impus argesenii, de trei ori au castigat bucurestenii, iar o partida s-a terminat la egalitate.

CS Mioveni a castigat ambele meciuri din sezonul regulat 2021-2022, 1-0 in deplasare (gol Bogdan Rusu) si 2-1 pe teren propriu (marcatori Moussa Sanoh, Bogdan Rusu, respectiv Deian Sorescu).

Alexandru Pelici vs Dinamo in Liga 1: 8 jocuri - doua victorii - 6 infrangeri;

Dusan Uhrin vs CS Mioveni in Liga 1: doua jocuri, ambele in editia 2007-2008, cand antrena Poli Timisoara - o remiza - o infrangere.