1
CFR Cluj
Petrila 49'

Asa am trait Mioveni - CFR Cluj

Am transmis live text aici meciul CS Mioveni - CFR Cluj, partida din etapa a 4-a in CASA Liga 1.

23:21

88'

Contraatac al oaspetilor prin Chipciu. Acesta trage la poarta, minge respinsa de Ducan in corner.

82'

Balgradean respinge in extremis lovitura de cap a brazilianului Garutti.

71'

Ducan iese si respinge din fata lui Gidea.

67'

Blanaru oprit din actiune de un fanion ridicat de la margine.

58'

Petrila nu mai poate continua si iese accidentat. Intra Gidea.

49'

Gol Petrila!

CFR Cluj deschide scorul prin Petrila dintr-un offside mare.

46'

Trei modificari la CFR din minutul 46: au intrat Deac, Manea si Omrani. Jucatorii inlocuiti sunt Costache, Susic si Debeljuh.

46'

22:18

Pauza la Mioveni.

45'

Ducan respinge in extremis sutul lui Costache din interiorul careului.

42'

Balgradean se opune la sutul lui Blanaru. Cea mai importanta faza a gazdelor.

39'

Petrila suteaza peste poarta Mioveniului.

32'

Petrila semnalizat la limita in pozitie afara din joc.

29'

Costache suteaza pe poarta din afara careului. Minge de incredere pentru Ducan.

26'

Contraatac al gazdelor prin Blanaru. Blocheaza acolo Ciobotariu.

20'

Probleme pentru Buziuc. Atacantul gazdelor iese accidentat la margine.

12'

Ocazie mare de gol pentru CFR la centrarea lui Susic in fata portii. Debeljuh aproape de reluare.

1'

A inceput meciul de la Mioveni.

20:19

CS Mioveni: Ducan - Scarlatache, Garutti, Balaur - Oancea, Panait, Dumitriu, Serbanica - Blanaru, Rusu, Buziuc.

CFR Cluj: Balgradean - Susic, Graovac, Ciobotariu, Latovlevici - Tahiri, Fofana, Chipciu - Petrila, Debeljuh, Costache.

13:10

Cotele oferite de FORTUNA
Mioveni - 5.90 | Egal - 3.45 | CFR - 1.72

13:08

CFR Cluj vine la Mioveni din fotoliul de prima clasata in ierarhia Ligii 1.

Formatia din Gruia a castigat toate cele trei meciuri de pana acum. De fiecare data CFR Cluj s-a desprins in castigatoare in repriza a doua:

CFR - FCU 3-2, 2-2 la pauză; Academica - CFR 1-2, 0-0 la pauză; CFR - Chindia 1-0, 0-0 la pauză.

CS Mioveni a pierdut primele doua meciuri ale sezonului, 0-1 la Medias si 0-2 acasa cu Rapid.

Primele puncte au fost obtinute in deplasare cu Sepsi Sf.Gheorghe etapa precedenta, scor 2-1.

Cele două echipe s-au mai întâlnit de patru ori în principala competiţie internă, de trei ori s-au impus ardelenii, iar o partidă s-a terminat la egalitate.

Cea mai recentă întâlnire directă din campionat a consemnat şi cea mai mare diferenţă de scor: 15 mai 2012, CS Mioveni - CFR Cluj 0-5, marcatori P. Kapetanos - dublă, M. Sougou - dublă şi V. Maftei.