FC Botosani
0
0
Gaz Metan

Gaz Metan revine pe doi in playout dupa al patrulea 0-0 cu Botosani in acest sezon

Echipa Gaz Metan Medias si-a recuperat locul secund in playout dupa rezultatul de egalitate, 0-0, obtinut duminica in deplasare pe terenul celor de la FC Botosani.

Un 0-0 pentru care mediesenii se pot declara multumiti, in conditiile in care Botosaniul a ratat cele mai mari ocazii ale meciului.

Acesta este al patrulea 0-0 intre Botosani si Gaz Metan in acest sezon.

Prima repriza a adus cele mai importante situatii de gol la poarta aparata de Greab, prima dintre acestea la reluarea lui Elek cu capul pe langa poarta.

A urmat sutul lui Roman din lovitura libera respins in extremis peste bara de Greab, dupa care Popovici a nimerit bara cu un sut din interiorul careului.

In partea secunda jocul a slabit in intensitate si singura ocazie i-a apartinut aceluias Popovici, al carui sut din minutul 72 a fost blocat in extremis de Greab.

FC Botoşani: Cobrea – Tincu, Miron, Burcă – M. Roman, Vaşvari, Bordeianu (Cârstocea '67), Sg. Popovici – L. Fulop (Herghelegiu '78), Elek (Kuku '58), Golofca. Antrenor: Leo Grozavu.

Gaz Metan Mediaş: Greab – Creţu, Trtovac, Buzean, R. Romeo – Danci, Zaharia, Bic – Munteanu (Onanga '61), Eric (Curtean '80), Lupu (Buziuc '60). Antrenor: Cristian Pustai.

Cartonaşe galbene: Bordeianu '27, Golofca '56 / R. Romeo '5, Creţu '50, Greab '90+3.

Arbitru la centru: Iulian Călin.

15:19

Final de partida la Botosani.

82'

Carstocea incearca sa-l surprinda pe Greab cu un sut  din lovitura libera, dar mingea se duce lamentabil pe langa zid si poarta.

72'

Greab respinge in extremis sutul lui Popovici ramas singur la finalizare.

66'

Pasa in adancime pentru Fulop. De la margine se ridica fanionul pentru offside.

54'

Golofca primeste cartonasul galben pentru o cadere teatrala in careul advers.

46'

14:16

Final de prima repriza la Botosani.

41'

Popovici suteaza in bara la cea mai mare ocazie de pana acum a gazdelor.

34'

Greab scoate in extremis in corner sutul lui Roman din lovitura libera.

32'

Tincu suteaza din afara careului. O minge pe centrul portii fara probleme pentru Greab.

27'

Bordeianu vede primul galben al meciului pentru un fault asupra lui Eric la centrul terenului.

17'

Patrundere a lui Golofca si centrare in fata portii. Intervine Greab decisiv.

15'

Incredibila ratare a gazdelor prin Elek. Reluare cu capul pe langa poarta singur in centrul careului.