5
0
Voluntari

Asa am trait Liga 1, Etapa 22: Universitatea Craiova - Voluntari

Ati urmarit in aceasta pagina live text de la ora 14:00 meciul dintre Universitatea Craiova si FC Voluntari din etapa a 14-a din Liga 1.

16:08

79'

Gol Ivan!

Ivan inscrie pentru 5-0 din centrarea lui Briceag. Golul este validat la semnalizarea asistentului, dupa ce Bornescu incercase sa respinga cu un ultim efort mingea din poarta.

67'

Gol Baluta!

Baluta inscrie pentru 4-0 din pasa lui Ivan la capatul unui contraatac in superioritate numerica.

47'

Gol Baluta!

Craiova se desprinde pe tabela prin sutul pe jos trimis de Baluta la pasa lui Bancu. Oaspetii reclama un duel castigat la limita de Ivan in marginea terenului, faza de unde a pornit actiunea de gol.

44'

Gol Bancu!

Craiova se desprinde pe tabela prin Bancu dupa o cursa fabuloasa pe dreapta si finalizare cu dreptul printre bratele lui Bornescu.

41'

Ivan suteaza din intoarcere si bara din stanga il salveaza pe Bornescu.

40'

Acsinte vede primul galben al meciului.

38'

Bancu trimite periculos in fata portii si mingea se scurge alaturi fara a fi reluata prea fericit de Dimitrov aparut acolo la finalizare.

33'

Gol Baluta!

Nuno Rocha deschide scorul cu un sut din marginea careului dupa o frumoasa actiune de atac a gazdelor.

31'

Ivan reia putin pe langa bara din sase metri o minge centrata in forta de Baluta din flancul drept.

30'

Tabacariu trage cu latul din afara careului, insa mingea nu prinde spatiul portii. Prima actiune ofensiva consistenta a oaspetilor.

9'

O noua sansa de gol pentru Craiova la reluarea lui Nuno Rocha din cativa metri la centrarea lui Ivan din dreapta. Mingea se duce putin peste poarta.

3'

Ivan scapa singur spre poarta la o pasa a lui Zlatinksy, dar nu prinde cadrul portii cu un sut din 16 metri.

1'

A inceput meciul din Banie. Vreme neguroasa la Craiova, un teren in conditii acceptabile si undeva la 2000 de spectatori in tribunele arenei Extensiv.

14:02

Echipele de start:

CSU Craiova: Calancea - Dimitrov, Acka, Kelici, Briceag - Mateiu, Zlatinski, Băluță - Nuno Rocha, Bancu, Ivan. Antrenor: Gheorghe Mulțescu
Rezerve: Ribeiro, Popov, Screciu, Măzărache, Vagenin, Madson, R. Petre

FC Voluntari: Bornescu - Filipov, Spahija, Maftei, Acsinte - Căpățână, Tăbăcariu, Lazăr - Marinescu - Cernat, Ivanovici. Antrenor: Florin Marin
Rezerve: Balauru, Al. Coman, I. Balaur, L. Cazan, Curelea, Popadiuc, G. Deac

11:25

STATISTICA

O singură înfrângere au suferit oltenii din postura de gazde în ultimele 17 meciuri disputate în Liga 1, 0-1 cu Astra (20.11.2016), în rest au 14 succese şi două rezultate de egalitate, anunta site-ul LPF.

De cealalta parte, trei victorii, două remize şi cinci înfrângeri este palmaresul ilfovenilor pe teren advers în campionatul curent.