1
Dinamo
Nedelcearu 6'

Asa am trait Liga 1, Etapa 21: CSM Poli Iasi - Dinamo

Am transmis in aceasta pagina meciul CSM Poli Iasi - Dinamo din etapa a 21-a din Liga 1.

22:22

90'

Gol Gheorghe!

Vasile Gheorghe transforma lovitura de la 11 metri si CSM Poli Iasi nu mai poate rata victoria.

89'

La prima actiune de la intrarea in teren, Moldovan obtine lovitura de la 11 metri. Este al doilea penalty acordat gazdelor in acest meci.

71'

Gol Stefanescu!

Gazdele trec la conducere dupa o frumoasa faza de atac. Stefanescu a trimis la coltul lung un sut din 16 metri si inscrie primul sau gol in tricoul Iasiului.

68'

Filipinezul Sato reia din cadere dupa un contraatac al gazdelor. Retine Branescu.

62'

Cartonas rosu Busuladzic!

Se rupe echilibrul numeric dupa ce Busuladzic, busculat anterior de Cretu la un duel pentru minge, are intentia de a-l lovi pe jucatorul iesean.

47'

Sansa uriasa de gol ratata de gazde. Cristea suteaza in Branescu, mingea ii revine si Nedelcearu venit din spate reuseste sa indeparteze balonul.

46'

Branescu se opune golului la sutul lui Cretu.

21:18

Coltescu pune capat primei reprize.

36'

Ce sansa rateaza Vasile Gheorghe! Scapat singur in careul dinamovist, septarul iesenilor alege o finalizare curioasa, nici sut, nici centrare.

36'

Bole suteaza in blocajul lui Ceccarelli dupa o noua actiune rapida a gazdelor.

31'

Bole prinde spatiul portii cu un sut din afara careului. Retine Branescu.

25'

Gol Cristea!

Penalty transformat de Cristea, jucator care ajunge la 5 reusite in acest sezon de Liga 1.

24'

Oliva il dobora pe Bosoi si Coltescu indica fara ezitare punctul cu var de la 11 metri pentru CSM Poli Iasi.

20'

Branescu se opune golului la sutul lui Stefanescu. Din ce in ce mai periculosi jucatorii ieseni.

19'

Cristea reia cu capul spre poarta. Intervine fara probleme portarul Branescu.

18'

Preluare regulamentara a lui Stefanescu in careul dinamovist si reluare pe langa poarta.

9'

Lazar suteaza pe langa poarta dupa o actiune personala.

6'

Gol Nedelcearu!

Deschidere rapida de scor la Iasi. Nistor a centrat dintr-o lovitura libera din stanga, Ceccarelli a reluat pe poarta si mingea respinsa de Grahovac a fost impinsa in poarta de Nedelcearu.

3'

Nistor incearca un sut de la distanta, insa mingea se duce mult peste poarta.

1'

A inceput meciul. Terenul nu este acoperit cu zapada sau gheata si sunt conditii chiar decente pentru aceasta perioada a anului.

0'

CSM Poli Iași: Grahovac - Bosoi, Mihalache, Frăsinescu, Sato - Gheorghe, Crețu - Ciucur, Ștefănescu, Bole - Cristea.

Dinamo: Brănescu - Ceccarelli, Nedelcearu, Maric - Romera, Nistor, Busuladzic, Oliva - Hanca, Rotariu, Lazăr.