2
0
Iasi

Asa am trait CSU Craiova - CSM Poli Iasi 2-0 in primul meci al sezonului

Start de sezon in Liga 1, vineri seara, cu meciul dintre CS Universitatea Craiova si CSM Poli Iasi. Meciul a fost programat la ora 21:00 si a fost live text pe onlinesport.ro

22:52

Fluier final. Craiova castiga fara probleme un meci in care nu a fortat.

73'

A cedat un stalp al nocturnei de la Severin, dar meciul merge mai departe. Vizibilitatea nu e afectata.

69'

Ivan este schimbat si in locul sau intra Roman.

67'

Baluta aproape de dubla la o reluare cu capul. Mingea loveste transversala.

58'

Sut de la distanta trimis de Baluta. Respinge portarul iesenilor in doi timpi.

54'

Sansa de gol si pentru ieseni la o minge a lui Danu Spataru care sterge transversala.

50'

Gol Gustavo!

Gustavo majoreaza avantajul Craiovei cu un sut la coltul scurt din pasa lui Baluta.

49'

Centrare inselatoare trimisa de Danu Spataru prin fata portii oltenilor. Calancea surprins de aceasta minge.

46'

S-a reluat meciul de la Severin.

21:48

Pauza la Severin.

42'

Gol Baluta!

Baluta deschide scorul cu o lovitura de cap din centrarea lui Ivan.

39'

Baluta trage din pozitie statica si mingea nu se duce deloc rau. Ocoleste de putin poarta lui Koselev.

30'

Spataru ajunge intr-o pozitie favorabila in careul oltenilor, dar rateaza complet executia si da pe langa poarta.

30'

Ce ocazie pentru Craiova la sutul lui Zlatinsky din lovitura libera. Mingea a intalnit bara!

24'

Sansa buna de gol pentru Craiova la sutul lui Baluta din marginea careului. Balonul este deviat in corner.

21'

O noua actiune a iesenilor care le aduce oaspetilor primul corner. Spataru si Platini au fost in prim plan.

19'

Lovitura libera pentru ieseni. Oaspetii incearca o schema, dar in cele din urma Frasinescu faulteaza in atac si faza se stinge prematur.