4
0
FC Voluntari

Asa am trait Hermannstadt - Voluntari 4-0

Etapa 5-a a continuat luni cu meciul FC Hermannstadt - FC Voluntari. Apasati aici pentru live video

19:48

86'

Petrescu trimite in bara, dar de la margine fanionul e sus pentru o pozitie eronata de offside.

80'

Offside semnalizat la Tudorie, faza dupa care gazdele efectueaza ultima inlocuire: Pamfile in locul lui Tatar.

74'

Dandea avertizat pentru fault in atac. Incercare de foarfeca nereusita. Un picior incasat in plina figura de Hodorogea.

74'

Cursa din partea lui Rusu pe stanga. Vine Szijj din spate si blocheaza in ultimul moment. Corner pentru Hermannstadt.

72'

Coman suteaza pe langa poarta si Hermannstadt ramane echipa mai activa chiar si la 4-0. In continuare cei de la Voluntari par rupti din alt film in acest meci. Un mare zero in dreptul suturilor spre poarta pana acum.

68'

Gol Petrescu!

Pasa cu latul in sase metri si Petrescu pune latul pentru 4-0.

67'

Tsoumou, marcatorul unei duble in acest meci, este inlocuit cu Rusu.

60'

Petrescu in locul lui Nkololo la Hermannstadt.

54'

Petrariu se opune golului la sutul lui Bruno din lovitura libera.

54'

Ciucur este sacrificat de Oprita pentru a-i face loc in poarta lui Petrariu.

51'

Cartonas rosu Draghia!

Dezastru pentru Voluntari. Draghia este eliminat dupa un fault in postura de ultim aparator asupra lui Tsoumou la o minge trimisa neglijent inapoi de Hodorogea.

50'

Ciucur primeste cartonasul galben. Al doilea avertisment in dreptul oaspetilor. Alfonso fusese avertizat in prima repriza.

46'

S-a reluat meciul. Doua schimbari la oaspeti. Au intrat Tudorie si Szijj in locul lui Alfonso, respectiv Leasa.

18:47

Pauza in meciul de la Targu Mures.

39'

Alfonso de la Voluntari vede cartonasul galben.

38'

Gol Tatar!

Hermannstadt duce scorul la 3-0 prin Tatar dintr-o lovitura libera. Voluntariul e KO.

34'

Gol Tsoumou!

Haosul din defensiva Voluntariului continua. Tsoumou trimite in poarta pentru 2-0.

33'

Walace greseste la o minge centrata in propriul careu, dar tot el intervine si respinge la sacrificiu din fata lui Nkololo.

29'

Hermannstadt deschide scorul prin Tsoumou dupa o recuperare a acestuia in jumatatea adversa la limita terenului. Finalizare cu stangul din sase metri. Eroare uriasa comisa de Hodorogea.

22'

Mijušković de la Hermannstadt este avertizat.

17'

Recuperare a sibienilor in jumatatea adversa, insa Bruno suteaza plasat. O minge care nu-i probleme lui Draghia.

17'

Tatar suteaza in zidul ilfovenilor.

16'

Lovitura libera din zona centrala pentru cei de la Hermannstadt.

10'

Tatar incaseaza primul galben al meciului.

7'

Draghia respinge in lateral sutul lui Bruno. O noua ocazie a gazdelor.

4'

Ocazie mare pentru Hermannstadt dupa o iesire gresita a portarului Draghia. Ulterior Walace il darama pe Nkololo in careu si e faza de penalty. Doar corner pentru sibieni.

1'

A inceput meciul gazduit de Arena Tran Sil din Targu Mures.

0'

Hermannstadt: Căbuz - Coman, Dandea, Mijuskovic, Tătar - Antonov, Dîlbea - Hergheligiu, Chalkiadakis, Nkololo - Tsoumou;

FC Voluntari: Drăghia - Leasă, Hodorogea, Alves, Bucurică - Artabe Meca, Laindouni, Sesar - Căpăţână, Ciucur, Stoica.

14:25

12 dintre cei 21 de fotbalişti utilizaţi de ilfoveni în sezonul curent au fost transferaţi la echipă în vara acestui an.

14:25

AFC Hermannstadt s-a bazat pe 18 jucători în primele patru runde, dintre care 10 debutanţi, gruparea sibiană fiind lideră la acest capitol.

14:25

Hermannstadt si Voluntari s-au mai intalnit in editia precedenta a Cupei Romaniei, cand sibienii au castigat, cu 1-0, in prelungiri prin golul lui Dalbea.

14:24

Acesta este un duel in premiera pe prima scena a fotbalului romanesc.

14:24

Ilfovenii n-au mai castigat un meci in campionat din 4 mai, cand invingeau pe ACS Poli Timisoara. Au urmat patru rezultate de egalitate şi șase partide pierdute.