1
U Cluj
Goga 64'

Asa am trait Hermannstadt - U Cluj in returul barajului pentru Liga 1

Miercuri am cunoscut-o pe a 14-a echipa care va evolua sezonul urmator in Liga 1. Totul s-a decis in urma returului dintre Hermannstadt si U Cluj. Echipa din Sibiu a castigat mansat tur, cu 2-0, si a avut prima sansa la ramanerea in primul esalon.

19:51

Final de partida. Hermannstadt ramane in Liga 1 pentru inca un sezon.

90'

Meciul este prelungit cu 4 minute.

88'

Dur Bozoanca retine in doi timpi sutul lui Tatar din actiune.

85'

Doua cornere la rand ale clujenilor ramase fara rezultat.

75'

Dumitriu loveste rau o minge centrata din corner si cei de la U Cluj repun din sase metri.

68'

Hermannstadt inscrie prin Tsoumou, dar golul este invalidat de la margine. Fanion sus pentru offside.

65'

Replica sibienilor prin Tatar dintr-o faza fixa. Mingea sterge plasa laterala.

64'

Pirvulescu de la oaspeti vede cartonasul galben.

64'

Gol Goga!

Gavra centreaza din dreapta si Goga plaseaza in poarta lovitura de cap. U Cluj deschide scorul si mai are nevoie de un gol pentru a trimite meciul in prelungiri. Cum ar fi?

62'

Ocazie pentru U Cluj la reluarea cu capul a lui Goga. Cea mai mare sansa de gol a oaspetilor in acest meci.

60'

Cabuz intervine decisiv in fata lui Goga. Arbitrul Avram face semn ca jocul poate continua.

57'

Tatar il cauta pe Tsoumou si Berci intervine decisiv.
Prima mutare in tabara oaspetilor: Gavra intra in locul lui Chitosca.

52'

Stoica trimite cu capul peste poarta clujenilor dupa o centrare din corner.

46'

18:47

Pauza la Sibiu dupa o prima repriza fara goluri.

40'

Tatar apare din nou la finalizare pe atacul lui Hermannstadt. Sut pe langa poarta din afara careului.

28'

Goga incearca sutul de la distanta. Mingea se duce pe langa poarta.

18'

Tatar trimite periculos dintr-o lovitura libera.

15'

Ocazie pentru sibieni la un sut al lui Dumitriu deviat periculos spre poarta lui U Cluj.

14'

Corner executat de Goga, mingea ajunge la Florescu si acesta prefera un sut din prima. Executie complet ratata.