2
Rapid
Dugandzic 78' Emmers 75'

Asa am trait Hermannstadt - Rapid

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Hermannstadt - Rapid, partida din etapa a 14-a in Liga 1.

22:54

78'

Gol Dugandzic!

Rapid isi dubleaza avantajul dupa o faza de la coltul terenului. Dugandzic reia decisiv cu capul.

75'

Gol Emmers!

Finalizare spectaculoasa din partea belgianului Emmers cu calcaiul din sase metri. De remarcat si pasa lui Ionita.

67'

Sut pe poarta Rapidului trimis de Oroian. A fost insa o semnalizare de la margine pentru offside.

66'

Replica Albu cu un sut de la distanta. Prinde Mutiu in doi timpi.

63'

Butean suteaza pe langa poarta dintr-o lovitura libera.

62'

Balaure primeste in marginea careului de la Paraschiv si suteaza putin pe langa poarta.

60'

Luckassen preia cu spatele la poarta in interiorul careului. Se intoarce si trimite peste poarta.

46'

Hermannstadt aproape de gol la prima actiune a partii secunde. Paraschiv a scapat singur cu portarul si a incercat o pasa in lateral.

46'

Start de repriza secunda.

21:48

Un singur sut pe poarta in aceasta prima repriza.

21:48

0-0 dupa primele 45 de minute in meciul de la Medias. O repriza dominata de Rapid.

41'

Luckassen cu spatele la poarta scoate mingea pentru sutul lui Sefer. Mingea trece putin peste poarta.

37'

Sefer incearca sutul de la distanta. Mingea trece pe langa poarta.

19'

Cartonas galben incasat de Sefer (Rapid).

18'

Oroian patrunde in careu si trimite in fata portii. Nimeni acolo care sa reia decisiv.

11'

Biceanu suteaza peste poarta oaspetilor.

1'

A inceput meciul. Se joaca la Medias.

0'

Hermannstadt: Mutiu - Butean, Bejan, Stoica, Oprut - Biceanu, Mino - Petrescu, Alhassan, Oroian - Paraschiv.

Rapid: Moldovan - Onea, Sapunaru, Grigore, Morais - Albu, Ionita, Ciobanu - Sefer, Luckassen, Emmers.

12:35

Avancronica

Rapid n-a mai castigat de trei etape si vine dupa infrangerea cu Chindia (1-2) si egalul cu Botosani (1-1).

Hermannstadt a pierdut ultimele doua meciuri din campionat, cu Sepsi (1-2) si Universitatea Cluj (0-1).

Cele doua echipe se intalnesc pentru prima data in prima liga.

Trei puncte separa Rapid de Hermannstadt in clasament.

Cotele CASA Pariurilor: Hermannstadt 3.15| Egal 2.90| Rapid 2.55