1
U Craiova
Nuno Rocha 67'

Asa am trait Hermannstadt - Craiova 0-1

Hermannstadt si Craiova s-au intalnit, sambata dupa-amiaza, in Trivale la Pitesti, intr-o reeditare a finalei Cupei Romaniei din 2018.Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video Hermannstadt - Craiova.

15:53

90'

Meciul e prelungit cu 4 minute!

90'

Centrare inalta a lui Jazvic in careul Craiovei si Pigliacelli retine nu fara emotii.

89'

Fedele intra in locul lui Barbut la oaspeti, ceea ce inseamna ca debutul lui Fortes se amana.

80'

Cabuz se opune golului la reluarea pe jos trimisa de paraguayanul Colli.

77'

Meza Colli intra in locul lui Cristea la Craiova.

76'

Mateiu vede cartonasul galben pentru un fault asupra lui Dandea.

71'

Popovici intra in locul lui Moreira la gazde. Ultima schimbare operata de Miriuta.

67'

Gol Nuno Rocha!

Mutarea lui Mangia se dovedeste inspirata si Nuno Rocha deschide scorul din centrarea lui Martic si prelungirea cu capul a lui Koljic. Preluare si reluare simpla din cinci metri.

62'

Prima schimbare la Craiova: Nuno Rocha in locul lui Mihaila.

62'

Cristea incearca sutul si trimite pe langa poarta.

59'

A doua schimbare la Hermannstadt: intră Filip Jazvic în locul lui Alexandru Matel.

59'

Bara salveaza Craiova la lovitura de cap a lui Blanaru.

55'

Replica oltenilor nu intarzie si Mateiu mai incearca un sut spre poarta. Mingea trece alaturi.

55'

La prima atingere de balon Blanaru se demarca in careul oltenilor si trimite periculos putin pe langa poarta.

54'

Vasile Miriuta face prima schimbare, Stefan Blanaru îl înlocuiește pe Ivan Lendric.

49'

Corner al Craiovei ramas fara rezultat. Cristea a trimis in plasa laterala.

46'

Mateiu trimite pe poarta din afara careului. Respinge portarul Cabuz.

46'

S-a reluat partida.

45'

Hermannstadt rateaza deschiderea scorului la ultima faza a reprizei prin Dumitriu. Sut peste poarta din pozitie centrala.

40'

Dumitriu incearca sutul de la distanta, dar e o minge care nu-i pune probleme goalkeeper-ului italian al Craiovei.

37'

Mare sansa de gol ratata de Hermannstadt prin croatul Lendric. Reluare cu capul si o interventie decisiva a portarului Pigliacelli.

30'

Stoica il opreste pe Barbut din actiune cu un fault din spate.

10'

Dumitriu trimite spre poarta Craiovei dupa o cursa a lui Petrescu in dreapta. Meciul are un ritm bun pana acum.

8'

Dandea aproape de autogol la reluarea lui Koljic.

7'

Kelic intervine decisiv asupra lui Tsoumou in interiorul propriului careu. Prima actiune a gazdelor de astazi.

3'

Cicaldau centreaza in careu si Cristea reia peste poarta. Minge deviata si va fi corner.

1'

A inceput meciul de la Pitesti. Vreme insorita, ideala pentru fotbal in aceasta luna februarie.

0'

Hermannstadt: Cabuz – Matel, Mijuskovic, Dandea, Stoica, Tatar – Petrescu, Moreira, Dumitriu – Lendric, Tsoumou.

Craiova: Pigliacelli – Martic, Ferreira, Kelic, Bancu – Mateiu, Cicaldau – Barbut, Cristea, Mihaila – Koljic.

10:18

O singură dată cele două echipe s-au mai întâlnit în Liga 1, în turul sezonului regulat curent, pe 6 octombrie 2018, U Craiova - FC Hermannstadt 1-1, marcatori Elvir Koljic, respectiv Miluţă Blănaru, anunta LPF.

Cele două au mai fost adversare în finala Cupei României 2017-2018, când craiovenii s-au impus cu 2-0 (Gustavo, Mitriţă) şi au dus întâiul trofeu în Bănie după o pauză de 25 de ani.

Vasile Miriuţă vs Devis Mangia: două jocuri în Liga 1 - două remize.

Vasile Miriuţă vs U Craiova în Liga 1: 7 jocuri - o victorie - 4 remize - două înfrângeri.