Asa am trait Hermannstadt - Academica Clinceni in playout

Lupta pentru supravietuire in playout continua, vineri, cu duelul de la Sibiu dintre Hermannstadt si Academica Clinceni. Partida a fost live text incepand de la ora 17:00 in aceasta pagina.

Final Hermannstadt - Clinceni 0-1

Final de partida la Sibiu.

Min.58 - Clinceniul deschide scorul prin Patriche.

Pauza la Sibiu. În continuare scorul este in echilibru, 0-0.

Min.45 - Hermannstadt rateaza deschiderea scorului in prelungirile reprizei prin Debeljuh.

Min.42 - Ocazie a gazdelor prin Oprut dupa un corner.

Min.35 - Interventie decisiva a lui Patriche la o actiune a gazdelor in dreapta. O actiunea care le-a dat mari emotii ilfovenilor. A fost insa un offside mare nesemnalizat la Balan.

Min.24 - Reluare spectaculoasa pe spate a lui Adrian Balan. Mingea se duce peste poarta lui Valceanu.

Min.20 - Jo Santos trimite pe langa poarta ilfovenilor.

17:00 A inceput meciul de la Sibiu.

Hermannstadt: Cristiano – Vodă, Viera, I. Stoica, R, Opruț – Romario, Dâlbea – Jo Santos, Debeljuh, Bușu – A. Bălan;

Clinceni: Vâlceanu – G. Matei, Patriche, Humanes, Dobrescu – Șut, Cebotaru, Albu – Șușu, Vojtus, Buziuc

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit în principala competiţie internă doar în sezonul regular 2019/2020, când sibienii au luat 4 puncte din 6 posibile, victorie cu 2-1 pe teren propriu (Patriche - autogol, Debeljuh, respectiv Vojtus) şi 1-1 în deplasare (Petrescu / Vojtus).

Hermannstadt - Chindia Târgoviște 1-0 este singura victorie reuşită de sibieni pe prima scenă în acest an calendaristic, în rest 4 remize şi 3 înfrângeri.

Doar o partidă au pierdut ilfovenii pe teren advers în 2020 (13 iunie, FC Voluntari-Academica 3-0), interval în care au mai înregistrat două succese şi două rezultate de egalitate.