1
Rapid
Goge 3'

Asa am trait Gaz Metan - Rapid

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Gaz Metan Medias - Rapid Bucuresti, partida programata in etapa a 24-a din Liga 1.

Cotele oferite de CASA Pariurilor
Gaz Metan - 3.35 | Egal - 2.95 | Rapid - 2.40

21:52

Final de meci.

90'

Replica giulestenilor prin Kait. Sutul estonianului trece putin pe langa poarta.

88'

Vlad Morar rateaza monumental din cativa metri. Singur cu portarul reuseste sa trimita pe langa poarta la pasa lui Lixandru. Ce sansa pentru Gaz Metan!

80'

Lixandru reia cu capul in transversala! Fanion ridicat de la margine.

79'

Chamed aproape de gol la o eroare a lui Grigore. Scapa Rapid.

67'

Rapid aproape sa profite de o gafa a lui Buzbuchi. Acesta a ratat o degajare din sase metri, mingea ajunge la Sefer care trimite in plasa laterala.

55'

Gol Lixandru!

Gazdele egaleaza prin Lixandru. Reluare din alunecare la bara a doua dupa o centrare din corner.

51'

Sansa de gol ratata de gazde dupa un corner.

46'

Sefer a intrat in locul lui Stahl (Rapid).

46'

S-a reluat meciul de la Medias.

14'

Morar suteaza din lovitura libera in zidul giulestean.

12'

Lovitura libera pentru Gaz Metan la hentul lui Kait.

3'

Gol Goge!

Rapid deschide scorul prin Goge. Acesta a trimis in poarta o minge respinsa cu piciorul de Buzbuchi la sutul lui Marzouk din actiune.

1'

Patrundere a lui Stahl. Intervine Yuri si respinge in corner.

1'

Catalin Popa fluiera startul partidei.

19:58

GAZ METAN: Buzbuchi - Moura, Yuri, Horj, Dobrescu - Lixandru, Junior, Filip - Morar, Irobiso, Gradinaru.

RAPID: Moldovan - Onea, Sapunaru, Grigore, Goge -  Albu, Ilie, Kait - Bazza, Marzkouk, Stahl.

13:22

Avancronica

Gaz Metan şi Rapid s-au mai întâlnit de 19 ori în principala competiţie internă, de două ori s-au impus medieşenii, de 12 ori au câştigat giuleştenii, iar alte cinci partide s-au terminat la egalitate.

Cea mai recentă întâlnire: 17 septembrie 2021, Rapid - Gaz Metan 1-2, marcatori Alexandru Albu, respectiv Yuri Matias şi Vlad Morar. Acesta a fost şi singurul duel direct din Liga 1 între Mihai Iosif şi Ilie Poenaru.

Gaz Metan - FCSB 0-1: a fost singura înfrângere suferită de medieşeni în precedentele șase jocuri disputate acasă în campionat.

Academica - Rapid 2-3: a fost ultimul succes reuşit de giuleşteni pe teren advers în Liga 1. Au urmat o remiză (2-2 cu Chindia) şi trei partide pierdute.