1
0
Poli Iasi

Gaz Metan invinge Poli Iasi cu gol in minutul 90

Gaz Metan Medias a castigat partida cu Poli Iasi, scor 1-0, duminica dupa-amiaza, in etapa a 10-a din Liga 1 Betano.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Ely Fernandes in minutul 90+1 cu o reluare din interiorul careului.

Faza a fost precedata de o lovitura libera primit usor de gazde la o interventie a lui Cioinac.

Gaz Metan Medias ratase o lovitura de la 11 metri in prima repriza prin Marius Constantin.

Gaz Metan Mediaş: Pleşca - Creţu, M. Constantin, I. Cristea, Trif - Coimbra, Ivanov – Caiado (Buziuc ‘90+2), Olaru (Chamed ’72), Ely Fernandes - Fortes (Yazalde ’79). Antrenor: Mihai Teja

CSM Politehnica Iaşi: Cobrea - Gallego, Mihăescu, Frăsinescu, Panţîru - Cioinac, Qaka (Rus ’72) - Platini, Dylan Flores (N’Dongala ’84), Sin - A. Cristea (Enoh ’72). Antrenor: Flavius Stoican

Cartonaşe galbene: Olaru ’18, Creţu ’39, Fortes ’54, M. Constantin ’77, Chamed ’83, Caiado ‘90+2 / Panţîru ’27, Qaka ’71, Enoh ’74, Platini ‘78

Arbitru: Andrei Antonie.

17:59

Final de partida. Trei puncte smulse in extremis de Gaz Metan.

90'

Gol Ely!

Gaz Metan deschide scorul prin Ely Fernandes dupa o lovitura libera acordata usor gazdelor la o intrare a lui Cioinac.

70'

Galben incasat de Qaka.

46'

Cristea prinde poarta cu un sut din unghi. Plesca retine fara probleme.

46'

16:47

Pauza la Medias.

38'

Trif recupereaza un balon in preajma careului advers si suteaza peste poarta. O faza aplaudata de public.

33'

Pantiru este iertat de al doilea galben pentru un fault in propria jumatate.

29'

Faza fixa a iesenilor, mingea ajunge la Pantiru care trage alaturi.

28'

Caiado centreaza din stanga si Foretes reia cau capul peste poarta oaspetilor.

21'

Cioinac reia cu capul peste poarta gazdelor. Prima ocazie a iesenilor in acest meci.

17'

Cobrea apara lovitura de la 11 metri executata de Marius Constantin.

16'

Penalty pentru Gaz Metan la un hent comis de Gallego la o centrare a lui Caiado din flancul stang.