2
Poli Iasi
Balan 52' 50'

Asa am trait Gaz Metan - Poli Iasi. Gazdele revin formidabil de la 0-2!

De la 15:30 am transmis live text meciul Gaz Metan Medias - Poli Iasi din etapa a 8-a in Liga 1.

17:25

Istvan Kovacs pune capat intalnirii.

90'

Cristea suteaza peste poarta dintr-o lovitura libera. Sansa ratata de ieseni.

73'

Gol Bus!

Gaz Metan intoarce scorul si preia conducerea prin reusita lui Bus.

67'

Gol Ely!

Gaz Metan egaleaza scorul (2-2) prin reusita de senzatie a lui Chamed din lovitura libera.

65'

Rusu retine cu emotii un balon trimis de Bus si deviat spre poarta ieseana.

59'

Gol Constantin!

Marius Constantin transforma de la punctul cu var pentru 1-2. O executie nu fara emotii din partea capitanului gazdelor.

57'

Dumitru este faultat de Rusu si Kovacs acorda 11 metri pentru gazde.

56'

Rusu blocheaza providential sutul lui Chamed dintr-o lovitura libera, apoi Dumitru trimite peste poarta.

52'

Gol Balan!

Poli Iasi majoreaza avantajul prin acelasi Balan. Gol din penalty!

51'

Plesca il faulteaza pe Platini si oaspetii beneficiaza de lovitura de la 11 metri.

50'

Gol Balan!

Centrare a lui Breeveld si Balan reia din prima sub tansversala pentru 1-0 in favoarea iesenilor.

16:21

Pauza la Medias.

36'

Sut de la distanta trimis de Bus. Respinge portarul celor de la Poli Iasi.

21'

Fofana trimite mingea in poarta, dar golul gazdelor este anulat pentru o pozitie afara din joc.