1
Concordia
Prepelita 79'

Gaz Metan invinge Concordia cu gol din penalty in minutul 90

Primul succes din 2018 pentru Gaz Metan Medias a fost obtinut, sambata seara, in meciul disputat pe teren propriu contra celor de la Concordia Chiajna, scor 2-1. Apasati aici pentru live video.

Diogo a deschis scorul in minutul 33 cu o lovitura de cap din fata portii la centrarea lui Caiado din flancul stang.

Oaspetii au egalat in finalul meciului, contrar cursului jocului, prin Prepelita, jucator care a trimis pe jos mingea intoarsa de Parache in 18 metri.

Acelasi Prepelita avea sa gafeze in propriul careu la faza care a dus la acordarea de catre Alexandru Tudor a loviturii de la 11 metri care a fost transformata de Rosado in chiar minutul 90.

Gaz Metan Mediaş: Greab - V. Creţu, M. Constantin, Fytanidis, Sg. Popovici - A. Cristea, Neagu (Rosado ’83) – Joao Diogo, Tîrcoveanu (Olaru ’71), Caiado (Roberto Romeo ’63) – Rondon. Antrenor: Cristi Pustai.

Concordia Chiajna: Caparco - Patache, Marc, Albu, Yamissi (Batin ’46) - Panait, Prepeliţă – Nivaldo (Grădinaru ’60), Cristescu, Bumba – Pena (Bawab ’60). Antrenor: Ion Moldovan.

Cartonaşe galbene: Caiado ’11, Fytanidis ’65, Creţu ‘77 / Cristescu ’11, Bumba ’77, Marc ‘81.

19:55

S-a incheiat meciul.

90'

Gol Rosado!

Rosado marcheaza din lovitura de la 11 metri si readuce Gazul la conducere.

88'

Gafa monumentala a lui Prepelita si gazdele primesc lovitura de la 11 metri.

79'

Gol Prepelita!

Concordia egaleaza in extremis, contrar cursului jocului, prin Prepelita dupa o cursa a lui Patache.

68'

Caparco retine sutul lui Rondon din alergare.

64'

Ocazie ratata de Diogo care aluneca in momentul sutului din suprafata de pedeapsa.

63'

Caiado nu mai poate continua si in locul sau intra Romeo.

56'

Greab blocheaza sutul lui Cristescu. Una dintre putinele actiuni periculoase ale gazdelor.

46'

18:46

Pauza la Medias.

41'

Cristea reia cu capul si mingea se duce alaturi dupa o centrare din corner.

33'

O minge centrata din stanga in centrul careului, Panait iese gresit la offside si Diogo reia cu capul din cadere pentru 1-0.