2
CFR Cluj
Vera 60' Nouvier 36' Culio 28'

Asa am trait Gaz Metan - CFR Cluj 0-2

Am transmis in aceasta pagina, live text dupa ora 21:00, meciul dintre Gaz Metan Medias si CFR Cluj din Liga 1 Betano, etapa a 3-a. Click pentru streaming live
INFO: Toate meciurile din Liga 1 Betano se pot viziona online legal pe site-ul sponsorului campionatului. Iti trebuie un cont de membru si un sold de minimum 50 de bani (0,50 lei).

23:02

61'

60'

Gol Vera!

Urko Vera reia decisiv cu capul pentru 3-0, moment in care suporterii medieseni ii scandeaza demisia lui Cristi Pustai.

57'

Minge in careu pentru Urko Vera. Acesta intarzie sutul si pierde posesia.

52'

Sansa de gol a gazdelor care pana la urma nu se aleg decat cu un corner.

46'

S-a reluat partea secunda cu o dubla modificare la gazde. Au intrat Tircoveanu si Curteanu, au iesit Danci si Popovici.

21:46

Pauza la Medias.

45'

Prima repriza se incheie cu un contraatac al oaspetilor ramas fara rezultat.

40'

Reluare din prima a lui Urko Vera pe poarta. Blocheaza Urko Vera.

36'

Gol Nouvier!

Nouvier speculeaza o eroare in defensiva Gazului si majoreaza scorul cu un sut in stanga lui Greab.

30'

Golubovic reia spectaculos cu capul la coltul scurt de langa Muresan. Mingea rateaza de putin spatiul portii.

28'

Gol Culio!

Culio suteaza pe centrul portii si deschide scorul.

27'

Penalty pentru CFR Cluj obtinut de Paun la o patrundere in viteza. Acesta a fost tinut cu o mana de Zderic.

24'

Culio vede cartonasul galben pentru un fault din spate asupra lui Olaru.

21'

Inca un sut incercat de oaspeti. Nouvier trimite peste poarta din afara careului.

20'

Paun suteaza peste poarta din interiorul careului. Petrescu sugereaza pe margine ca ar fi fost de preferat mai degraba un lob din acea pozitie.

16'

Greab respinge lovitura de cap a lui Urko Vera. Mingea ajunge la Paun intr-un unghi imposibil, dar acesta nu poate relua spre poarta.

10'

Ocazie pentru Gaz Metan la sutul lui Buziuc din afara careului. Acesta a patruns pe un spatiu intre fundasii centrali de la CFR Cluj.