2
0
Viitorul

Asa am trait FCSB - Viitorul 2-0

Revedeti in aceasta pagina cele mai importante faze de la FCSB - Viitorul, meci din etapa a 19-a in Liga 1 Betano.

FCSB vs Viitorul în Liga 1: 19 jocuri - 14 succese FCSB - două remize - 3 victorii Viitorul.

Palmares cu FCSB gazdă: 9 jocuri - 7 succese FCSB - o remiză - o victorie Viitorul.

Cea mai recentă confruntare directă a avut loc pe 26 august 2018 si a fost castigata de FCSB pe terenul Viitorului, cu 4-1. Au marcat Ionuţ Vînă pentru gazde, respectiv Coman, Man, Daniel Benzar si Raul Rusescu pentru invingatori.

21:53

87'

Minge in careu pentru Jakolis, dar acesta intarzie sutul si e inchis in cele din urma.

83'

Man ii lasa locul lui Jakolis.

80'

Avertisment primit de Morais pentru un fault asupra lui Iacob.

77'

Gol Filip!

FCSB se desprinde dupa o reluare a lui Filip sub bara!

75'

Cojocaru retine sutul lui Filip.

72'

Cojocaru face adevarate minuni si respinge in doua randuri. Mai intai a blocat singur cu Rusescu, apoi a scos peste bara reluarea lui Man deviata.

71'

Houri intra in locul lui Vodut la Viitorul.

65'

Rusescu il schimba pe Gnohere.

63'

Panica in careul stelist la un corner. Se fluiera un hent la Mladen.

58'

Incredibila ratare a celor de la FCSB la lovitura de cap a lui Filip. Mingea e deviata in corner de Boboc.

54'

Tanase este avertizat pentru o intrare prin alunecare asupra portarului Cojocaru.

53'

Reluare de finete din partea lui Tanase la centrarea lui Man din flancul drept. Retine Cojocaru.

52'

FCSB ramane in presiune si Balasa reia cu capul in plasa laterala. Sunt momente de dominare totala a ros-albastrilor.

51'

Filip il gaseste excelent pe Gnohere si sutul acestuia e blocat in extremis de Cojocaru cu varful degetelor.

50'

FCSB ramane amenintatoare si Morais trimite pe langa poarta lui Cojocaru.

46'

Morais obtine lovitura libera si galben pentru Achim la prima actiune a reprizei.

46'

Start de repriza secunda.

21:04

Iacob in locul lui Dragus la Viitorul. Roman in locul lui Nedelcu la FCSB.

20:46

Pauza in meciul de la Pitesti.

41'

Gol Tanase!

Cojocaru apara lovitura lui Tanase de la 11 metri, mingea sare cu sansa pentru decarul stelist si acesta trimite in poarta pentru 1-0.