2
Universitatea Craiova
Bic 75' Ivan 45'

Asa am trait FCSB - Universitatea Craiova

Am transmis live text in aceasta pagina meciul FCSB - Universitatea Craiova (19:00).

20:57

90'

Pigliacelli se opune golului la capul lui Tanase dupa un corner.

88'

Acelasi Keseru suteaza peste poarta din lovitura libera.

87'

Keseru obtine lovitura libera in duel cu Screciu.

85'

Cifra oficiala: 24.700 de spectatori pe Arena Nationala la acest meci.

83'

Cordea trage la poarta din prima pe directia portarului.

75'

Gol Bic!

Bic dubleaza avantajul oltenilor cu un exterior senzational din coltul careului. O faza pornita de la o aruncare de la margine.

74'

Tarnovanu respinge in lateral sutul lui Ivan din lovitura libera.

72'

Markovic patrunde pe contraatac si obtine lovitura libera in duel cu Cretu.

69'

Keseru trimite alaturi din cadere dupa o centrare a lui Radunovic din stanga.

65'

Bancu blocheaza sutul lui Tanase din afara careului.

59'

Pigliacelli respinge reluarea lui Cristea cu capul, mingea ramane la gazde care obtin cornerul.

59'

Cordea patrunde in viteza si obtine lovitura libera dupa un fault comis de Ivan din spate.

58'

Deviere a lui Sut spre bara a doua dupa un corner. Nimeni acolo la reluare. Mingea iese afara.

56'

Octavian Popescu patrunde in careu si trage in plasa laterala.

52'

Reluare de cap trimisa de Sut pe poarta. Respinge Pigliacelli.

46'

Keseru in locul lui Edjouma si Cordea in locul lui Coman la FCSB.

19:49

Pauza pe Arena Nationala.

45'

Gol Ivan!

Sut in forta pe centrul portii. Ivan nu-i lasa nicio sansa lui Tarnovanu.

44'

Gustavo si Radunovic sunt avertizati cu galben.

43'

Ivan obtine lovitura de la 11 metri in duel cu Cristea.

37'

Olaru centreaza din lovitura libera si Vinicius reia cu capul pe poarta. Respinge Pigliacelli.

34'

Vatajelu trimite mult peste poarta.

30'

Radunovic trimite mult peste poarta. Pana acum niciun sut pe spatiul portii.

29'

Cretu vede primul galben al meciului.

28'

Octavian Popescu obtine lovitura libera in duel cu Cretu, fostul jucator de la FCSB.

25'

Lovitura libera pentru olteni. Executa Gustavo total imprecis. Mingea iese in out de margine.

19'

Edjouma pierde la centrul terenului. Ivan patrunde in careu si este deposedat de Cristea.

13'

Centrare a lui Radunovic in careul advers. Respinge Bancu din fata lui Edjouma.

8'

Edjouma inscrie cu capul pentru 1-0, dar centralul Fesnic anuleaza golul pentru un hent.

7'

Inceput echilibrat de partida. Se apara sus cei de la Universitatea Craiova.

3'

Octavian Popescu suteaza peste poarta din interiorul careului.

1'

Intrare intarziata a lui Vatajelu asupra lui Tanase.

1'

Start de partida pe Arena Nationala.

18:55

FCSB: Târnovanu - Creţu, Cristea, Vinicius, Radunovic - Olaru, Şut, Edjouma - Oct. Popescu, Tănase, Fl. Coman
Rezerve: Vlad - Miron, Dumiter, I. Stoica, V. Gheorghe, Ov. Popescu, Keşeru, Mamut, Cordea

Univ. Craiova: Pigliacelli - Vătăjelu, Papp, Screciu, Bancu - Mateiu, Creţu, Nistor - Gustavo, Koljic, Ivan
Rezerve: Lazar - M. Constantin, Căpţînă, Vlădoiu, Bic, Roguljic, Baiaram, Cîmpanu, Markovic