2
Sepsi
Mitrea 81' Petrila 28'

Asa am trait FCSB - Sepsi 1-2

Revedeti aici in format livetext cele mai importante faze ale meciului FCSB - Sepsi Sf.Gheorghe din etapa a 3-a in Liga 1 Playoff.

89'

Perianu trimite pe langa poarta. Sansa importanta irosita de FCSB.

81'

Gol Mitrea!

Sepsi revine la conducerea prin devierea lui Mitrea dupa o faza de la coltul terenului.

69'

Gol Oct.Popescu!

FCSB egaleaza prin Octavian Popescu. Sut din interiorul careului la coltul lung.

57'

Safranko reia slab spre poarta gazdelor.

53'

Vlad respinge in extremis reluarea lui Petrila cu capul. O faza care a semanat izbitor cu cea de la gol.

46'

Cristea in locul lui Harut la gazde.

22:18

Pauza la Giurgiu.

43'

Safranko suteaza pe langa poarta. Slovacul a cautat coltul lung si a ratat de putin.

42'

Corner pentru oaspeti obtinut de Stefan dupa un atac rapid.

33'

Radunovic intra in locul lui Pantiru, accidentat.

30'

Probleme pentru Pantiru. Se pare ca acesta nu mai poate continua. Acuza o problema la genunchi.

28'

Gol Petrila!

Sepsi deschide scorul prin Petrila, un fost jucator al celor de la CFR Cluj. A fost un atac prelungit cu centrarea lui Dimitrov din coltul terenului. Cei de la FCSB n-au reusit sa respinga si Petrila inscrie cu o lovitura de cap din 9-10 metri.

17'

Tanase trimite in careu pentru Ovidiu Popescu. Acesta nu reuseste sa controleze mingea si intervine Niczuly.

13'

Ovidiu Popescu suteaza pe langa poarta oaspetilor.

12'

Morutan incearca pasa pentru Tanase. Respinge Dimitrov in lateral.

11'

Dimitrov incaseaza primul galben al meciului. O talpa pe genunchiul lui Tanase.

10'

Insista cei de la Sepsi si Golofca centreaza in bratele lui Vlad.

9'

Petrila centreaza prea puternic pentru Golofca in careul gazdelor. Sepsi ramane in posesie.

5'

Tanase surprins in pozitie afara din joc.

1'

A inceput meciul de la Giurgiu.

21:13

FCSB: 99 Vlad - 2 Cretu, 4 Miron, 6 Harut, 3 Pantiru - 23 Ov.Popescu, 26 Oaida - 11 Morutan, 89 Sut, 37 Oct.Popescu - 10 Tanase.

Sepsi: 33 Niczuly - 88 Dimitrov, 3 Mitrea, 82 Ninaj, 96 Stefan - 8 Vasvari, 29 Bouhenna, 27 Petrila, 6 Paun - 90 Golofca, 18 Sfranko.

14:50

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 10 ori în principala competiţie internă, de șase ori au câştigat bucureştenii, un joc s-a terminat cu victoria ilfovenilor, iar alte trei partide s-au încheiat la egalitate.

Unicul succes din contul covăsnenilor s-a înregistrat pe 5 decembrie 2018, Sepsi OSK - FCSB 4-2 (marcatori Vaşvari, Ştefan, Tandia, Mensah, respectiv Coman ş Rusescu).

Cea mai recentă întâlnire directă: 10 aprilie 2021, Sepsi OSK - FCSB 1-1, goluri marcate de Pavol Safranko, respectiv Florin Tănase.

Leo Grozavu este fără victorie ca antrenor în faţa roş-albaştrilor, palmaresul acestuia în toate competiţiile cuprinzând trei rezultate de egalitate şi șapte partide pierdute.