1
Sepsi
Aganovic 36'

Asa am trait FCSB - Sepsi 1-1

Etapa a 6-a din CASA Liga 1 s-a incheiat cu meciul FCSB - Sepsi Sf.Gheorghe, partida programata pe Arena Nationala, luni, de la 21:30. Meciul a marcat debutul lui Edi Iordanescu pe banca tehnica a ros-albastrilor.

23:24

87'

Vlad respinge in extremis reluarea lui Chunchukov spre prima bara.

70'

Coman nu mai poate continua dupa ce a fost sters cu Stefanescu. Mamut e chemat de la incalzire.

68'

FCSB se arunca in atac si Tanase vede galben pentru simulare.

67'

Vlad apara lovitura de la 11 metri executata de Mitrea.

66'

Paun obtine lovitura de la 11 metri la un duel cu Ovidiu Popescu. Decizie corecta.

63'

Actiune cursiva a ros-albastrilor finalizata cu sut pe poarta trimis de Cordea.

58'

Gol Tanase!

FCSB egaleaza prin Tanase cu capul dupa o lovitura de la colt.

57'

Niczuly retine fara probleme sutul lui Coman din lovitura libera.

54'

Coman obtine lovitura libera in duel cu Ninaj. Cartonas galben pentru slovac.

50'

Coman suteaza mult pe langa poarta adversa.

47'

Vinicius paseaza direct la adversar si Sepsi rateaza o sansa uriasa de a-si dubla avantajul. Tamas a sutat pe langa poarta.

46'

Nicio modificare la FCSB dupa pauza.

46'

Horatiu Fesnic flueira startul partii secunde.

22:18

Sepsi conduce la pauza pe Arena Nationala.

45'

Se termina prima repriza cu o actiune rapida a oaspetilor.

45'

Cretu patrunde in careu si centreaza pentru nimeni. Respinge Dimitrov de acolo.

44'

Coman trege din unghi in plasa laterala. O tentativa indrazneata dar care tradeaza lipsa de alte optiuni.

41'

Sut slab trimis de Tanase din lovitura libera. Acesta e fluierat de o parte a suporterilor.

39'

Minge in careu pentru Octavian Popescu.Sutul acestuia e blocat de Aganovic. FCSB ramane in jumatatea adversa.

38'

Cei de la FCSB incearca sa replice imediat, dar nu le ies actiunile ofensive. Se simte pana acum lipsa unui atacant de meserie in fata portii. Octavian Popescu e coplesit de numarul 9 pe care il poarta.

36'

Gol Aganovic!

Sepsi deschide scorul prin Aganovic, si el un fost jucator al FCSB. O lovitura libera transformata in gol la primul sut pe poarta pentru Sepsi.

33'

Lovitura libera obtinuta de Golofca dupa o neintelegere intre Tanase si Ovidiu Popescu. Discutie aprinsa intre cei doi coechipieri.

31'

Golofca patrunde in viteza si trimite pe langa poarta din pozitie favorabila. Ocazie mare pentru Sepsi.

30'

Offside la Tanase. Joc in continuare echilibrat fara prea multe ocazii de poarta.

21'

Vinicius reia pe poarta cu capul. Retine Niczuly.

20'

Accelerare a lui Cordea in dreapta. Paseaza in careu pentru Tanase care trage direct pe directia lui Niczuly.

17'

Cristea sterge mingea cu capul pe langa poarta adversa.

16'

Radunovic trage la poarta si mingea e deviata in corner. Prima lovitura de la colt a meciului.

16'

Olaru obtine lovitura libera in duel cu Mitrea in flancul drept de atac al gazdelor.

12'

Vinicius respinge din fata lui Golofca.

10'

Ovidiu Popescu, primul cartonas galben al meciului. A intrat cu talpa inainte asupra lui Tamas.

9'

Minge in careu pentru Tanase. Acesta se intoarce cu spatele la poarta si in cele din urma cei de la FCSB pierd posesia.

8'

Coman trimite spre coltul lung si Cordea incearca o recentrare. Mingea depasise suprafata regulamentara.

7'

Anghel Iordanescu urmareste meciul de la VIP alaturi de Daniel Stanciu.

4'

Echilibreaza disputa cei de la Sepsi dupa iuresul de inceput al celor de la FCSB.

2'

Inceput alert de partida cu un plus de initiativa din partea gazdelor.

1'

A inceput meciul.

20:37

FCSB: Vlad - Creţu, Vinicius, Cristea, Radunovic - Oct. Popescu, Ov. Popescu, Olaru - Cordea, Fl. Tănase, Coman.
Rezerve: Straton - Miron, Haruţ, Stoica, Perianu, Oaidă, Dumiter, Musi, Mamut.
Antrenor: Edi Iordanescu.

Sepsi: Niczuly - Dimitrov, Ninaj, Mitrea, Tamaş - Aganovic, Fofana, Păun - Golofca, Bojic, Ştefănescu.
Rezerve: Began - Tincu, Botorok, Ashkovski, Chunchukov, Ispas, Dumitrescu, Bărbuţ.
Antrenor: Leo Grozavu.

14:59

FCSB şi Sepsi OSK s-au mai întâlnit de 12 ori în principala competiţie internă, de șase ori s-au impus bucureştenii, de două ori au câştigat covăsnenii, iar alte patru partide s-au terminat la egalitate.

Palmares cu FCSB gazdă: 6 meciuri - 4 succese FCSB - o victorie Sepsi - o remiză.