1
2
PAOK Salonic
El Kaddouri 10' Vieirinha 4'

FCSB pierde amicalul cu PAOK Salonic. Razvan Lucescu si MM Stoica, disputa verbala in finalul meciului

Am transmis live text in aceasta pagina meciul pe care FCSB il sustine cu PAOK Salonic, detinatoarea Cupei Greciei, in cantonamentul din Olanda.

22:07

90'

PAOK rateaza golul trei la ultima faza prin Henrique. Gasit liber in careul nostru din pasa lui Laba, atacantul lui PAOK suteaza pe langa poarta.

85'

Cedeaza nervii dupa o intrare energica a lui Balasa asupra lui Laba. De pe marginea rabufneste Razvan Lucescu si are un schimb dur de replici cu MM Stoica: "Cum iti permiti, ma, sa-l faci cretin? Eu ti-am facut pe vreunul de-al tau cretin?".

76'

O noua faza cu Teixeira in prim plan. Acesta patrunde in careu si sutul este deviat intr-un corner ramas fara rezultat.

66'

Vlad are o interventie buna la un sut din afara careului. Corner pentru PAOK.

62'

Sansa mare de gol ratata de Teixeira. Gasit liber in careul lui PAOK acesta rateaza complet sutul.

49'

Popescu scapa singur cu portarul lui PAOK si mingea este deviata in corner. Mare ocazie pentru FCSB.

47'

Gol Man!

Inceput perfect de repriza pentru FCSB, cu gol marcat de Man. Acesta a intrat in debutul partii secunde alaturi de Teixeira.

46'

A inceput repriza a doua.

21:00

Pauza in meciul de la Oosterbeek.

45'

Qaka intra tare asupra unui adversar si primeste cartonasul galben. Mai multi jucatori ai lui PAOK s-au napustit asupra albanezului de la FCSB.

44'

Jakolis patrunde pe drepta si centreaza in careu pentru Tanase. Mingea e blocata de portarul lui PAOK.

32'

Corner

Primul corner pentru FCSB pe fondul retragerii celor de la PAOK in propria jumatate. In ultimele minute echipa lui Razvan Lucescu a cedat deliberat posesia.

27'

O prima actiune de atac mai inchegata a FCSB, echipa care nu prea s-a intalnit cu mingea pana acum. Faza e deschisa in flancul stang de unde vine centrarea in careu. Dica le cere lui Jakolis si Tanase sa joace mai sus.

26'

Balasa trimite fix in picioarele unui adversar si de aceasta data Vlad reuseste sa blocheze.

24'

R.Benzar intervine decisiv si respinge in afara terenului din picioarele unui adversar aflat in pozitie iminenta de gol.

19'

Sansa uriasa de gol ratata de PAOK prin Pelkas. Acesta suteaza din actiune si mingea ocoleste de putin poarta stelista.

18'

Actiune rapida de contraatac a celor de la PAOK in flancul stang si FCSB scapa cu fata curata de la primirea unui al treilea gol.

10'

Gol El Kaddouri!

Un nou gol incasat de FCSB dintr-o faza fixa. El Kaddouri a reluat in poarta din cadere pentru 2-0 dupa o centrare din colt.

4'

Gol Vieirinha!

Vlad incaseaza un gol de portar pe coltul scurt direct din lovitura libera. Vieirinha l-a vazut pe Vlad pozitionat gresit si l-a surprins cu un sut pe scurt.

1'

A inceput meciul.

20:14

Cele doua echipe au ajuns pe teren, iar antrenorii Dica si R.Lucescu si-au dat cu sportivitate mana.

20:11

Meciul inca nu a inceput. Cele doua echipe sunt asteptate sa-si faca aparitia pe teren.