2
Dinamo
Nemec 43' Borja Valle 26'

Asa am trait FCSB - Dinamo 3-2

Sambata seara am transmis live text in aceasta pagina meciul FCSB - Dinamo, partida programata pe Arena Nationala dupa montarea noului gazon. Se jucat in etapa a 6-a in CASA Liga 1.

22:50

Final de partida. FCSB o invinge pe Dinamo in eternul derby, scor 3-2.

90'

Cartonas rosu !

Rauta vede al doilea galben pentru un fault in marginea terenului si este eliminat.

82'

Centrare a lui Tanase pentru Buziuc. Sut din prima al acestuia pe langa poarta.

80'

Vlad se opune golului la reluarea lui Fabbrini.

76'

Gol Tanase!

Tanase transforma de la 11 metri pentru 3-2.

75'

Isma Lopez este eliminat pentru faultul in postura de ultim aparator.

75'

Penalty pentru FCSB obtinut de Man.

69'

Rauta vede cartonasul galben pentru o lovitura cu piciorul in fata lui Buziuc.

67'

Camara suteaza spre coltul scurt. Respinge Vlad in corner, desi mingea ar fi iesit oricum.

50'

Fabuloasa interventia lui Vlad la voleul lui Sorescu din interiorul careului. Dinamo aproape de 3-2.

46'

21:46

Pauza pe Arena Nationala. 2-2 dupa ce FCSB a avut 2-0 in minutul 17!

43'

Gol Nemec!

Dinamo egaleaza prin Nemec cu un sut din interiorul careului deviat de Cristea. O faza de contraatac pornita dupa un balon pierdut de FCSB in jumatatea adversa.

41'

Patrundere a lui Morutan si un sut in blocajul dinamovist. "Cainii" ies pe contraatac.

31'

Doua cornere la rand pentru FCSB.

27'

Borja Valle vede cartonasul galben pentru o lovitura aplicata lui Pantiru.

26'

Gol Borja Valle!

Borja Valle marcheaza de la punctul cu var si Dinamo revine in meci.

26'

Galben primit de Pantiru pentru mana in gat pusa lui Gonzalez.

25'

Gonzalez obtine lovitura de la 11 metri la un duel in careu cu Pantiru.

23'

In lipsa de idei jucatorii lui Dinamo apeleaza la numeroase faulturi. Gol l-a pus pe Tanase la pamant in jumatatea adversa.

18'

Gol Cristea!

FCSB isi majoreaza avantajul dupa un corner. Popescu a centrat pe coltul lung si Cristea a inscris cu capul pentru 2-0.

15'

Se incing spiritele la centrul terenului. Tanase de la FCSB si Camara de la Dinamo sunt avertizati cu galben.

13'

Isma Lopez rateaza egalarea cu un sut din interiorul careului blocat in extremis de Miron.

8'

Gol Tanase!

Janusz Gol pierde mingea la centrul terenului, FCSB pleaca pe contraatac si Tanase deschide scorul cu un sut din interiorul careului. Man a pasat decisiv.

7'

Tanase reia pe langa poarta dinamovista dupa o lovitura libera.

1'

A inceput meciul.

0'

FCSB: Vlad - Creţu, Cristea, Miron, Panţîru - Perianu, Popescu, Fl. Tănase - Man, Buş, Moruţan.

Dinamo: Mejias - Gonzales, Puljic, R. Grigore, Isma Lopez - Răuţă, J. Gol - Camara, Borja Valle, Mihaiu - Nemec.