1
0
Dinamo

Asa am trait FCSB - Dinamo 1-0. Penalty ratat de Budescu!

Derby-ul campionatului, FCSB - Dinamo, a fost live text in aceasta pagina de la Arena Nationala, duminica seara, de la 20:30. Click pentru streaming live
INFO: Toate meciurile din Liga 1 Betano se pot viziona online legal pe site-ul sponsorului campionatului. Iti trebuie un cont de membru si un sold de minimum 50 de bani (0,50 lei).

22:23

90'

Trei minute suplimentare.

89'

Teixeira obtine lovitura libera in marginea careului dinamovist.

84'

Ultima schimbare la FCSB: Teixeira intra in locul lui Man.

82'

Pericol la poarta stelista dupa un corner executat de Salomao. Nita iesise hazardat dintre buturi.

78'

27.325 spectatori sunt prezenti in acest moment pe Arena Nationala.

77'

Penedo apara lovitura de la 11 metri executata de Budescu!

76'

PENALTY obtinut de Popescu in duel cu Romera.

75'

Penedo scoate formidabil lovitura de cap a lui Gnohere dupa o centrare superba din partea lui Benzar.

74'

Nemec se inalta si reia cu capul peste poarta stelista.

73'

Popescu il opreste pe May prin fault si este avertizat.

71'

Contraatac al Stelei prin Man in partea dreapta la pasa lui Budescu. Acesta il intoarce pe Oliva si in locul unui sut alege pasa spre Gnohere.

68'

Ocazie uriasa ratata de Man scapat singur cu Penedo. Respinge in corner portarul panamez.

67'

Ultima inlocuire la Dinamo: Filip ii lasa locul lui Ion Gheorghe.

65'

Tanase desface jocul cu o pasa pentru Budescu si acesta continua in dreapta cu Popescu. Sut pe langa poarta incercat de mijlocasul stelist.

63'

Coman ii lasa locul in teren lui Tanase.

63'

Dica il pregateste pe Tanase pentru a fi introdus in teren.

59'

Ocazie ratata de FCSB la sutul lui Gnohere din cativa metri. Penedo s-a opus golului cu un reflex providential.

58'

Bokila intra in locul lui Hanca, iar Oliva i-a luat locul lui Nascimento la Dinamo.

56'

Nita blocheaza cu emotii o minge sutata de Nemec din marginea careului, o minge ajunsa in posesia lui Dinamo cu "ajutorul" lui Kovacs de care s-a lovit o pasa a stelistilor pentru Popescu.

54'

Budescu incearca sa-l surprinda pe Penedo cu un sut din marginea terenului.

53'

Nedelcu il opreste pe May pornit pe contraatac si dinamovistii solicita cartonasul galben pentru stelist.

49'

Budescu il indoaie practic pe Penedo cu un sut in forta din afara careului.

49'

Nita scoate cu o mana sutul lui Nemec din marginea careului.

46'

Ocazie ratata de Dinamo prin Hanca la centrarea lui Nemec.

46'

S-a reluat jocul.

21:33

Gnohere in locul lui Alibec din debutul reprizei secunde.

21:19

Repriza se incheie dupa lovitura libera a celor de la Dinamo ramasa fara rezultat.

45'

Benzar avertizat pentru o intrare tare asupra lui Nascimento.

44'

May suteaza in bara dupa o faza creata de Salomao, portughezul insirandu-i ca pe margele pe Man, Benzar si Nedelcu. Cea mai mare ocazie a lui Dinamo de pana acum.

43'

Salomao centreaza periculos in fata portii steliste. Niciun dinamovist acolo sa reia periculos.

42'

Faza cursiva de atac a stelistilor cu mingea scoasa pentru sutul lui Benzar. Acesta da pe langa minge, aproape sa se accidenteze.

41'

Budescu incearca sa-l surprinda pe Penedo cu un sut de la centrul terenului. Mingea se duce alaturi.

39'

Man incearca pasa pentru Alibec, intervine Nedelcearu.

37'

Sansa pentru FCSB la sutul lui Coman din marginea careului dupa o combinatie rapida cu Alibec.

35'

Centrare a lui Nascimento direct in bratele lui Nita.

34'

Balasa primeste galben pentru o intrare energica asupra lui Nemec.

33'

Gol Momcilovic!

Momcilovic deschide scorul cu o reluare din cativa metri la centrarea lui Man din corner.

30'

Popescu profita de o minge scapata in fata si suteaza periculos pe poarta. Respinge Penedo cu o mana in corner.

26'

Cate trei jucatori din fiecare echipa scosi la incalzire pe margine. Larie, Enache si Gnohere pentru FCSB, Rivaldinho, Bokila si Gheorghe.

25'

Primul galben al meciului este primit de Coman pentru un fault in marginea terenului.

24'

Budescu trimite direct pe poarta in bratele lui Penedo.

23'

Fault obtinut de Alibec in marginea careului dinamovist in duel cu Katsikas.

22'

Prima ocazie pentru FCSB la reluarea lui Alibec din prima dupa centrarea lui Coman. Mingea capitanului stelist s-a dus peste poarta.

20'

Momcilovic obtine lovitura libera in jumatatea adversa la un contact cu Romera.

19'

Nascimento suteaza in zidul stelist. Mingea ramane la Dinamo, centrare pentru Nemec in fata portii si Nita intervine decisiv la calcaiul slovacului.

18'

Nemec obtine lovitura libera in 25 de metri la un duel cu Planici.

17'

Nedelcu obtine lovitura libera in jumatatea dinamovista la un duel cu Nascimento.

15'

O noua sansa pentru Dinamo la mingea intoarsa de Nemec pentru Hanca in 20 metri. Sutul acesta se duce in peluza suporterilor dinamovisti.

14'

Budescu incearca poarta direct din corner si nu a fost departe sa-l surprinda pe Romera. Inca un corner pentru FCSB.

13'

Salomao centreaza periculos in fata portii FCSB dupa o minge pierduta de Nedelcu in fata lui May in propria jumatate.

13'

O prima eroare de arbitraj la un corner neacordat stelistilor.

11'

Ocazie pentru Dinamo pe contraatac cu Nemec si May in prim plan. Apare Planici si respinge in ultima instanta.

9'

Romera obtine lovitura libera in jumatatea stelista la semnalizarea asistentului.

7'

Dinamo castiga pana acum majoritatea duelurilor individuale la centrul terenului.

5'

Incercare nereusita de sut din partea lui Nedelcu. Mingea s-a dus mult pe langa poarta dinamovista.

5'

Man lasa in dreapta pentru Budescu si acesta nu obtine decat aruncarea de la margine.

4'

Prima ocazie si pentru Dinamo la sutul lui Nascimento peste poarta. O minge respinsa neglijent de stelisti dupa centrarea lui Hanca.