1
CSU Craiova
Baluta 28'

Asa am trait FCSB - CSU Craiova 1-1

De la 21:00 am transmis de la Arena Nationala meciul FCSB - CSU Craiova care a contat pentru a 3-a etapa din Liga 1 Betano. Click pentru streaming live
INFO: Toate meciurile din Liga 1 Betano se pot viziona online legal pe site-ul sponsorului campionatului. Iti trebuie un cont de membru si un sold de minimum 50 de bani (0,50 lei).

22:56

Meciul s-a incheiat dupa lovitura libera a oltenilor ramasa fara rezultat.

90'

Galben pentru Balasa si libera periculoasa pentru Craiova din marginea careului stelist.

90'

Galben pentru Dimitrov.

90'

Meciul se prelungeste cu 4 minute.

89'

Corner obtinut de Momcilovic, faza la care Barthe se tavaleste pe jos, iar Gustavo este avertizat pentru proteste.

87'

Centrare ratata complet de Enache dupa o patrundere pe dreapta.

86'

Larie este avertizat pentru un fault la Baluta.

84'

78'

Craiova epuizeaza schimbarile dupa intrarile lui Rossi in locul lui Spahija, respectiv Kelic in locul lui Almeida Fei.

72'

Balasa suteaza in bara din lovitura libera si Calancea respinge in extremis in afara terenului.

71'

Morais obtine lovitura libera in marginea careului oltenilor dupa o patrundere personala in care i-a dat mingea printre picioare unui adversar.

70'

Daniel Benzar a intrat la FCSB in locul lui Gnohere.

67'

Meciul s-a aprins dupa golul egalizator al Stelei. Craiova n-a mai trecut de doua ori centrul terenului dupa reusita lui Gnohere.

64'

Cum s-a marcat: Enache a sutat din lovitura libera, Calancea a respins in fata, Momcilovic a urmarit si din nou portarul oltenilor a blocat, insa pe urmarire Gnohere a indeplinit o simpla formalitate din fata portii.

61'

Gol Gnohere!

Gnohere egaleaza cu o reluare din sase metri la o minge respinsa in fata de Calancea.

61'

Galben pentru Spahija.

60'

Intrare dura a lui Spahija asupra lui De Amorim, insa cel care se resimte este tot jucatorul Craiovei.

60'

Corner pentru FCSB si Gnohere reia imprecis cu capul peste poarta.

56'

Bancu intra in locul lui Mitrita.

54'

Morais si Baluta sunt avertizati.

53'

Enache incearca sutul din afara careului si mingea se duce pe langa poarta. O faza care aprinde publicul stelist.

49'

Acelasi Man reia cu capul pe langa poarta.

48'

Ocazie ratata de stelisti prin Man la o centrare din stanga. Iese Calancea si blocheaza in extremis.

47'

Fanion ridicat de la margine pentru o pasa la Momciovic in stanga.

46'

S-a reluat jocul.

22:06

Dubla inlocuire la FCSB: Larie intra in locul lui Pintilii, in timp ce De Amorim i-a luat locul lui Teixeira.

21:49

Pauza pe Arena Nationala. Craiova conduce cu 1-0 dupa o prima repriza viu disputata.

45'

Mitrita avertizat cu galben.

45'

Momcilovic reia cu capul pe langa poarta dupa o centrare din corner. Sansa mare ratata de FCSB in finalul reprizei.

43'

Trei stelisti scosi la incalzire de Dica, printre acestia si De Amorim, jucator pe care il vom vedea cel mai probabil in teren in partea secunda.

40'

Calancea se opune golului la sutul in forta trimis de Gnohere din interiorul careului. Sunt momente de presiune la poarta oaspetilor.

39'

Cartonas galben incasat de Pintilii pentru un fault asupra lui Gustavo la centrul terenului.

38'

Contraatac taios al Stelei prin Teixeira. Acesta centreaza pentru voleul lui Man, care insa rateaza complet executia din 7-8 metri lateral stanga.

37'

Dimitrov centreaza de pe dreapta si Balasa respinge in corner pentru mai multa siguranta.

34'

Ocazie ratata de gazde prin Tanase dupa o patrundere personala in partea stanga a careului. Decarul stelist a cautat sutul la coltul scurt si l-a lovit pe Calancea intr-o zona sensibila.

30'

Craiova continua sa preseze si acealasi Baluta suteaza peste poarta din 20 de metri pozitie centrala.

28'

Gol Baluta!

Baluta scapa singur cu Nita si-l executa pe acesta cu un sut la coltul lung. O pasa prinde Enache si Balasa care a facut KO apararea Stelei.

27'

Lansare a lui Tanase pentru cursa lui Man. Pasa este prea tare si Calancea ajunge primul.

26'

Centrare a lui Dimitrov in careul stelist pentru Gustavo. Acesta rateaza reluarea, dar mingea ajunge cu sansa la Briceag. Intervine Enache si respinge de acolo.

24'

Briceag se resimte dupa o intrare la limita a lui Morais. Acesta primeste un ultimul avertisment din partea centralului Istvan Kovacs.

18'

Mare ocazie ratata de FCSB la centrarea lui Teixeira in 6 metri pentru reluarea lui Tanase cu capul. Mingea s-a dus peste poarta. De remarcat si pasa lui Pintilii in stanga pentru Teixeira, minge care practic a deschis jocul.

17'

Gnohere pune un picior in careul advers si mingea se duce peste poarta, in timp ce galeriile din cele doua peluze au inceput duelul de la distanta.

13'

Incercare interesanta de pasa a lui Pintilii pentru Man in dreapta. Intervine decisiv Briceag si indeparteaza balonul.

12'

Prima actiune periculoasa a oltenilor la sutul lui Gustavo pe langa poarta. O minge la care Nita a ezitat.

9'

Gnohere isi incearca sutul de la distanta. Mingea se duce in peluza ocupata de suporterii Stiintei.

8'

Gustavo se resimte dupa un fault incasat in propria jumatate de teren.

5'

Combinatie intre Man si Enache, ultimul centreaza in fata portii. Retine Calancea.

3'

Baluta scapa vijelios spre poarta gazdelor. Revine Momcilovic si indeparteaza balonul.