1
Concordia Chiajna
Marc 17'

Asa am trait FCSB - Concordia 2-1. Gnohere loveste din nou

FCSB, liderul din Liga 1 Betano, a primt duminica seara vizita codasei Concordia Chiajna intr-un meci din etapa a 17-a. Click aici pentru video live stream legal.

22:38

90'

Faza ramane fara rezultat si FCSB obtine cornerul pe contraatac.

90'

Corner pentru Concordia la centrarea lui Batin.

90'

Tanase suteaza tare si pe langa poarta.

90'

Corner pentru FCSB dupa un sut al lui Alibec.

89'

Galben pentru Bumba.

88'

Bumba ameninta poarta cu un sut din afara careului. FCSB traieste periculos acest final de partida.

87'

Pena intra in locul lui Cristescu.

85'

Alibec suteaza mult peste poarta din pasa lui Nedelcu. In pofida ratarii publicul il rasplateste pe atacant cu aplauze.

83'

Nita prinde cu emotii sutul lui Bumba din lovitura libera.

82'

3524 de spectatori prezenti la acest meci.

80'

Ingrijorare in tabara stelista dupa accidentarea lui Nedelcu. Acesta acuza o lovitura la glezna dreapta.

79'

Nita prinde cu sansa o deviere periculoasa din centrarea lui Bumba din corner.

77'

Alibec intra in locul lui Gnohere.

76'

Caparco se opune la sutul lui Pintilii dupa o recuperare a acestuia si o patrundere in careu.

75'

Gol anulat Stelei la un offside in care se afla Coman.

72'

Inca o ezitare a lui Planic in duel cu Batin. FCSB scapa cu sansa la aceasta faza.

72'

FCSB replica pe contraatac cu un sut modest trimis de Teixeira.

71'

Batin trece usor de Planic si se aventureaza spre poarta stelista. Intervine Pintilii decisiv.

70'

Alibec isi intensifica exercitiile de incalzire pe margine.

70'

Bud in locul lui Babic la Concordia.

69'

Tanase suteaza mult peste poarta dupa o cursa in stanga cu intrare in centru. Se aud fluieraturi din tribuna pentru egoismul lui Tanase.

68'

Pintilii intra in locul lui Popescu.

61'

Coman suteaza pe poarta, dar mingea nu-i pune nicio problema lui Caparco.

60'

Patache il opreste pe Coman dintr-o actiune periculoasa si este avertizat.

60'

Bawab intra in locul lui Deaconu.

55'

Marc blocheaza de aceasta data sutul lui Coman.

54'

Minge in careu pentru un Teixeira aflat cu spatele la poarta. Marc s-a aparat bine si l-a blocat pe mijlocasul stelist.

52'

Trecere superba a lui Tanase si sut in blocajul unui adversar.

46'

Jocul este reluat.

21:50

Coman in locul lui Man la FCSB.

21:34

Pauza pe Arena Nationala.

45'

Ocazie mare pentru FCSB la voleul lui Teixeira din centrarea lui Enache. Totul a pornit de la o minge recuperata de Popescu in jumatatea adversa.

45'

Dica smulge aplauze pe margine dupa un stop pe piept ca in vremurile lui de glorie.

45'

Caparco se opune golului la lovitura de cap a lui Planic deviata de un aparator al Concordiei.

45'

Cursa impetuoasa a lui Enache si o centrare in forta la intalnire in careu. FCSB obtine in cele din urma cornerul la sutul lui Popescu deviat.

41'

Gnohere ajunge la cota 10 goluri in acest sezon.

39'

Gol Gnohere!

Gnohere marcheaza cu un sut elegant din marginea careului dupa o faza laborioasa de atac a Stelei.

38'

Alibec este scos la incalzire, semn ca-l putem vedea inca din minutul 46 in teren.

32'

Lovitura libera pentru Chiajna dupa un hent al lui Man. Acelasi Man blocheaza sutul lui Bumba si oaspetii nu obtin nimic dintr-o faza promitatoare.

30'

Caparco se opune golului la sutul lui Teixeira, mingea ajunge la Gnohere care incearca o "foarfeca" din 16 metri. Mingea se duce peste poarta.

27'

Popescu il vede bine pe Enache, dar trimite prea tare si mingea iese afara.

22'

Nedelcu incearca din nou sutul de la distanta si mingea il loveste in figura pe Albu. Meciul e oprit.

21'

Corner pentru gazde la patrunderea lui Enache. Mingea a fost respinsa de Albu.

17'

Gol Marc!

Concordia egaleaza prin Marc dupa o faza fixa. Nita iese gresit pe centrare, se loveste de Momcilovic si Marc inscrie nestingherit de langa bara a doua.

15'

Este primul gol marcat de Nedelcu pentru FCSB.

14'

Gol Nedelcu!

Nedelcu deschide scorul cu un sut senzational din afara careului pozitie centrala.

13'

Ocazie a oaspetilor la patrunderea si sutul lui Batin. O minge blocata de Nita.

12'

Bumba centreaza inalt in careul stelist dintr-o lovitura libera. Babic a urmarit balonul, dar de la margine s-a ridicat fanionul pentru un offside.

9'

Sut al lui Popescu din afara careului, minge se loveste de Man si iese in afara terenului cu toata disponibilitatea la efort aratata de Gnohere in a mentine mingea in joc.

7'

Presing al stelistilor in perajma careului advers. Teixeira pierde mingea, dar gazdele obtin in cele din urma o aruncare de la margine si raman in posesie.

6'

Vine si primul sut pe poarta al meciului si apartine gazdelor. Nedelcu l-a incercat pe Caparco de la distanta.

5'

Concordia este sustinuta la acest meci de 6 suporteri !

4'

Bumba suteaza pe langa poarta din afara careului dupa o actiune personala.

4'

Nedelcu il angajeaza in stanga pe Teixeira, intervine Patache si declanseaza contraatacul pentru Concordia.

1'

Sebastian Coltescu fluiera startul meciului. Putini spectatori pe Arena Nationala, undeva la 1500-2000 de spectatori.