0
90'
CFR Cluj

Asa am trait FCSB - CFR Cluj

Derby-ul campionatului s-a disputat, duminica seara, pe Arena Nationala intre FCSB si CFR Cluj, cu incepere de la ora 20:30.

90'

FCSB rateaza cea mai mare ocazie in prelungiri prin Coman. Sut din interiorul careului peste poarta.

90'

Pantiru vede cartonasul galben dupa un fault din propria jumatate.

90'

Centrare din dreapta pentru Culio singur singurel in sase metri. Acesta rateaza preluarea si gazdele scapa in extremis cu fata curata.

86'

Rondon intra in locul lui Omrani.

81'

Bordeianu suteaza pe langa poarta din pasa lui Deac.

75'

15.877 spectatori pe Arena Nationala. Cifra oficiala comunicata de organizatori.

74'

Tsoumou ii lasa locul in teren lui Vina.

71'

Pascanu debuteaza la CFR Cluj  si intra in locul accidentatului Costache.

67'

Deac rateaza cea mai mare ocazie a meciului. Sut din interiorul careului mic blocat de Balgreadean.

66'

Bordeianu intra in locul lui Itu.

65'

Mingea ajunge in marginea careului la Coman. Sutul acestuia se duce peste poarta.

64'

Dupa minute bune de absenta FCSB revine in careul advers. Corner obtinut de Popescu.

60'

Tsoumou vede cartosanul dupa o interventie energica in propria jumatate de teren. Suporterii stelistii il apostrofeaza pe Hategan.

54'

Faza controversata in careul celor de la CFR Cluj. Gnohere cade si tot stadionul solicita penalty. Nu se acorda!

54'

Lovitura de cap a lui Vinicius retinuta de Balgradean.

53'

Inca un corner pentru CFR Cluj, echipa care incepe mai bine aceasta parte secunda.

46'

Corner pentru CFR Cluj la prima faza a reprizei.

46'

Popa i-a lasat locul in teren lui Gnohere.

21:18

Hategan fluiera finalul primei reprize.

45'

Minge miscata scurt pentru sutul lui Deac pe coltul scurt. Respinge Balgradean in lateral.

45'

Cristea vede primul galben al meciului pentru un fault in marginea careului asupra lui Omrani.

45'

Tanase intra in locul lui Pintilii.

44'

Planic respinge de pe linia portii sutul lui Hoban din marginea careului. Un gol ca si facut pentru CFR.

43'

Meciul a fost reluat cu Balgradean inapoi intre buturile ros-albastrilor.

42'

Probleme pentru Balgradean care ramane intins pe gazon. Jocul este oprit. Toma Niga este rezerva postului de portar la FCSB.

37'

Fanion ridicat de la margine la o minge pentru  Deac in flancul stang.

35'

Popescu suteaza in blocajul lui Camora.

34'

Patrundere a lui Popescu in dreapta, insa nici centrarea lui n-are vreo adresa in careul CFR-ului.

32'

Iesire pe contraatac a ros-albastrilor prin Popa dupa o recuperare defensiva din partea lui Tsoumou. "Motoreta" trimite in fata portii pentru nimeni. Faza ramasa fara rezultat.

27'

Minge lunga pentru Popa, acesta ii ia fata lui Arlauskis, dar in cele din urma portarul lituanian revine si trimite in corner.

26'

Jumatate de ocazie pentru CFR Cluj la sutul lui Omrani din marginea careului. Balonul trece pe langa poarta.

25'

Tanase, Gnohere si bulgarul Chorbadzhiynskyi sunt scosi la incalzire.

23'

Pintilii apare pe sut si trimite in blocajul celor de la CFR Cluj.

22'

Continua atacurile cei de la FCSB si Itu respinge in corner.

21'

Coman suteaza pe langa poarta dupa o actiune sustinuta de atac a ros-albastrilor.

17'

Minge lunga pentru sprintul lui Itu. Apare Planic si respinge in corner.

14'

Patrundere a lui Itu pe dreapta. Apare Planic vijelios si respinge in afara terenului.

12'

Coman trimite direct pe poarta. Mingea prinde pamantul, dar Arlauskis e la post si retine.

10'

Patrundere a lui Pantiru si acesta obtine lovitura libera in marginea careului advers.

9'

Diagonala incercata de Planic pentru urcarea lui Popa. Iese Arlauskis si retine.
Atmosfera frumoasa pe Arena Nationala unde continua sa vina spectatori.

7'

Minge trimisa de Popescu in careu pentru Oaida si acesta continua in fata portii pentru Tsoumou. Interventie a lui Arlauskis.

4'

Patrundere a lui Popescu in marginea careului advers. Hoban intervine decisiv.

3'

Centrare in careu si o minge stearsa cu capul de Boli. Repunere din 6 metri pentru FCSB.

3'

Incursiune a lui Deac in stanga si o centrare blocata de Cretu in corner.

1'

A inceput meciul. Suporterii ros-albastrilor au aruncat o petarda in teren si au aprins o fumigena albastra, starnind interventia a doi oameni de ordine. Nimic ingrijorator!